Depresyona bağlı engelli raporu

Merhabalar
Ben bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuş bir depresyon hastasıyım, F.32 tanım var ve buna ilave olarak anksiyete bozukluğu yaşıyorum. Daha önce çalıştığım iş yerinden rahatsızlığım sebebiyle ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım bu problemler beni engelli raporu almayı düşünmeye sevk etti. İlave olarak tek kulak total işitme kaybım mevcut. Acaba engelli raporu alabilir miyim? Bir de alacağım engelli raporu psikiyatrik sebepler olduğu için iş bulma konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?

@ucrkusyvz

Selam,

Aslında ''iş bulma konusunda'' sorunuzun cevabı biraz da sizin gelecek planlarınızda gizli.

Eğer Kamuya mühendis olarak atanmak istiyorsanız elbette alacağınız rapor sizin EKPSS ile atanabilmenizi sağlar ve işinize yarar ama bir bilgisayar mühendisi Özel Sektörde engelli raporu olduğu için değil nitelikleri sayesinde rahat iş bulur/bulabilir bence.

Aslında bir önceki işimde hibrit modele geçmiştik. Ben ofis ortamında sosyal anksiyete krizi geçirmiştim o yüzden ayrılmak zorunda kaldım. İstediğim uzaktan çalışabileceğim bir iş o da özel sektörde mevcut.

Engelli Raporunun sizin pozisiyonunuzda çok mantıklı olacağını düşünmüyorum.
Eğer özel'de çalışacaksanız; bu sizi engelli diye etiketler. İş bulma konusunda sıkıntı yaşarsınız bence.
(Yaşınızı bilmiyorum ama online çalışabileceğiniz ulusal veya uluslararası pozisyonlar olabilir bir mühendis olarak.)

Raporun size getirisi bence sınırlı olacaktır sanki?

Engelli raporu alıp ne gibi bir fayda bekliyorsunuz bilmiyorum ama pozisiyonunuz itibarıyla ben yerinizde olsam raporla falan uğraşmam;
kendime uygun, çalışabileceğim bir iş arardım.
Eğer tedavi imkanınız olursa onu da kovalamalısınız bence.

@ucrkusyvz

Selam,

Aslında ''iş bulma konusunda'' sorunuzun cevabı biraz da sizin gelecek planlarınızda gizli.

Eğer Kamuya mühendis olarak atanmak istiyorsanız elbette alacağınız rapor sizin EKPSS ile atanabilmenizi sağlar ve işinize yarar ama bir bilgisayar mühendisi Özel Sektörde engelli raporu olduğu için değil nitelikleri sayesinde rahat iş bulur/bulabilir

Engelli Raporunun sizin pozisiyonunuzda çok mantıklı olacağını düşünmüyorum.
Eğer özel'de çalışacaksanız; bu sizi engelli diye etiketler. İş bulma konusunda sıkıntı yaşarsınız bence.
(Yaşınızı bilmiyorum ama online çalışabileceğiniz ulusal veya uluslararası pozisyonlar olabilir bir mühendis olarak.)

Raporun size getirisi bence sınırlı olacaktır sanki?

Engelli raporu alıp ne gibi bir fayda bekliyorsunuz bilmiyorum ama pozisiyonunuz itibarıyla ben yerinizde olsam raporla falan uğraşmam;
kendime uygun, çalışabileceğim bir iş arardım.
Eğer tedavi imkanınız olursa onu da kovalamalısınız bence.
Engelli pozisyonu için yazılım geliştirme ilanları gördüğümden dolayı engelli raporu almayı düşündüm hocam. Kendimi az çok geliştirdim ama şu an piyasa çok kötü olduğundan yeni bir iş bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Yaşım da ilerledi 27 yaşındayım. Bir önceki işim gayet iyi bir yerdi ama dediğim gibi ofis ortamında çalışamıyorum ve bu bana tek çare engelli raporu almak gibi gözükmeye başladı. Kafama takılan engelli raporunun psikiyatrik olması işte. Böyle bir durumda işverenin tepkisini kestiremiyorum.

Büyük kurumsal firmalar çok aldırmazlar belki ama küçük şirketler raporunuzdan dolayı size zorluk yaşatabilirler bence.

Yine de siz bilirsiniz.

(Ben 48 yaşımdayım. Siz, daha işin çok başındasınız. İlerleyen dönemde belki bağımsız olarak çalışırsınız veya kendi şirketinizi kurarsınız, küçük düşünmemelisiniz.)

Geri