Derin Ven Trombozu ve Nefrotik Sendrom

turquoise

Üye
Üye
Merhabalar. Ben yaklaşık 7-8 yıl önce derin ven trombozu hastalığı geçirdim, 1 yıl hap tedavisi gördüm daha sonra damarlar genişlediği için venoz yetmezlik başladı, ömür boyu varis çorabı giyeceğim ve ecoprin kullanacağım. 3-4 yıl kadar öncede böbreğimde protein kaçağı tespit edildi. Biyopsi yapıldı ve nefrotik sendrom teşhisi konuldu ama kalıcı nefrotik sendrom. Böbrek yetmezliği durumuna düşmemem için irda 150 mg tansiyon ilacıda kullanacağım ömür boyu. Şimdiye kadar hiç düşünmemiştim ama bu iki hastalık yüzünden engelli raporu alma gibi bir durumum var mıdır ?

İsen Buga

Üye
Üye
Doktorunuza neden sormadınız.
Ayrı ayrı doktorunuz var sanırım her birinden sözlü olarak oran alıp toplayabilirsiniz.

turquoise

Üye
Üye
Doktorunuza neden sormadınız.
Ayrı ayrı doktorunuz var sanırım her birinden sözlü olarak oran alıp toplayabilirsiniz.
Ben bu rahatsızlıklardan dolayı engelli olma durumu olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim. Evet her iki hastalık için farklı doktorlarım var. Nefrolojiye rutin böbrek kontrolüne gittim ve engelli durumunu sorduğumda toplam yüzde 40 engelli olma durumum olduğunu belirtti. Derin ven trombozu içinde kalp damar bölümüne gidip danışmalıyım. Teşekkürler cevap için.

Tekerlekli Sandalye