Devletin Çıkarmayı Planladığı Yeni Hurda Araç Yasasından Faydalanmak ??

anatomie

Üye
Üye
merhabalar değerli arkadaşlar,

benim sorum konudada belirttiğim üzre malum birçoğunuzun haberi olmuştur devlet 2013 yılında yine hurda araç alımına ilişkin bir kanun tasarısı çıkarmayı planlamaktadır. şimdi benim sizlere sorum şu yönde olcaktır değerli arkadaşlarım;

ben %80 üstü raporu olan şizofren hastası bir yakınıma bakmaktayım ve şuan ailemizde kullandığımız araç 24 yaşında bir şahin ve ben bakıcı maaşı almaktayım. araç eşimin üzerine kayıtlıdır. aynı zamanda baktığım özürlü kişide 2022 maaşı almaktadır. şimdi malum devlet şayet hurda araç yasası çıkartırsa ve 20 yaş üstü olan bu aracımı ben hurdaya ayırıp banka kredisiyle sıfır 2013 model bir oto alırsam şayet acaba bakıcı maaşım yada 2022 maaşım veya ikisi birden mi kesilir ?? bu yeni aracı alırsak sosyal hizmetlere bildirmek zorunluluğumuz varmıdır ?? bildirmezsek ne olabilir ?? sıfır yeni araç yine eşimin üstüne olursa herhangi bir sorun olabilirmi ?? bu arada eşim özel bir yerde ücretli olarak çalışmaktadır !! ( evimiz malımız kirada değiliz çok şükür ve eşimin maaşıda kişi basına düşen asgari ücretin 3 te 2 sini geçmiyor !! )

bilginize arz ederim değerli arkadaşlarım ve konuyla ilgili değerli görüş, öneri vede cevaplarınızı bekliyorum.

saygılarımla

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani bu konuda 2022 maaşında aracın degerinin 120 de birisi göz önüne alınacaktır ancak eve gelecek mütevelli heyetleri sıfır araç için kesinlikle sıkıntı çıkartılar, evde bakım maaşı içinde net birşey söylemek mümkün degil aracı almadan önce kurumla görüşmenizi fikir almanızı gerekiyorsa yazılı sorup yazılı cevap isteyin böylece gelen cevaba göre hareket edersiniz bana kalırsa sıfır araç 2 maaşıda riske sokar ama kurumlarla görüşüp ona göre tavır almanızı öneriyorum

anatomie

Üye
Üye
çok tşkler hızlı cevabınız için !!!

Tekerlekli Sandalye