Didim’de Engelliler İçin Yazılan Kompozisyonlar Kitaplaştırıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
8 Kasım Dünya Şehircilik günü etkinlikleri çerçevesinde Mimarlar Odası Didim Temsilciliği ve Didim Engelliler Derneği işbirliğiyle düzenlenen öğrenciler arası 'Engelsiz Kentler Düşlüyorum' kompozisyon yarışmasına katılan öğrencilerin yazılarından oluşan kitapçık yayınlandı.

Didim Engelliler Derneği Eğitim Sorumlusu Ali Gençli tarafından kitaplaştırılan 'Engelsiz Kentler Düşlüyorum' kitabı, Mimarlar Odası Didim Temsilciliği tarafından yayınlanan 'Didim Mimar' dergisinin ücretsiz eki olarak dağıtılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Didim Mimarlar Odası Temsilcisi Burhan Çolak, "Düzenlediğimiz etkinlikte çocuklarımızın düşlediği engelsiz kentleri anlattığı yazıları ve tasarıları yarınların engelsiz kentleri için bizlere esin kaynağı olacaktır.

Öğrencilerimizin yazılarından oluşan bu kitapçık geleceği kuracak olan çocuklarımıza bir armağan olacaktır. Aynı zamanda etkinliğimizin de geleceğe taşınmasında bir işlevi üstlenecektir. Kitabın oluşmasında emeği geçenlere ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haber Fx

Tekerlekli Sandalye