Dikkat! ömss tercih sonrasi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Aklıma geldi birden ve inşallah geç kalmamışımdır sizlere önemli bir hatırlatma yapmak istedim. Çoğu arkadaşımın henüz ösym sitesinden tercih işlemlerini tamamlamadığını düşünüyorum.

Arkadaşlar son aşama olarak yani ösym sitesinden tercih bildirme işleminiz bittiğinde ki şu cümle ekranda belirecektir. '' tercihleriniz ösym ye başarı ile gerçekleşmiştir '' gibi bi cümleyi okuduktan sonra hemen çıkış yapmayınız. Tercih listenizin bir çıktısını alınız ya da printınız yoksa yazıcı imkanınız yoksa , evden yapmış da olabilirsiniz ya sistemden bir referans nosu alınız ya da bilgisayarınıza kaydediniz ki elinizde bir belge bulunsun :)

ÖSYM nin elinde tercihiniz ulaştı ama sizde de bir nüshası olsun :)

meredith

Üye
Üye
Teşekkürler çok yararlı bir konuya değindiniz gazoz ağacı. Benim yazıcım yok bu konuda ne yapmam gerektiğini bilemiyordum :)

YassaX

Üye
Üye
Her ihtimale karşı ; Tercihlerinizi Oluştururken mutlaka Yazıcısı Olan Bir Bilgisayarda Tercih Yapmak En Mantıklısıdır ... Kendinizi Her Zaman Garantiye almakta fayda vardır ...

""" 4. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

4.6 ÖMSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir”
alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki kadro kodlarını
sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız.
Tercihleriniz sınava girdiğiniz öğrenim düzeyine uygun olmalıdır.
Mezun olduğunuz program/alan tercih etmiş olduğunuz kadro için aranan öğrenim koşulu ile
uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki
tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz
önünde bulundurunuz.
Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız.
Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “ ÖMSS/Kura Tercihleriniz ………..
tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına
tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra
Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz. """"

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye