Dilendirilen Engelli Çocuklar.!

F

Fırtına

Guest
174901.jpg

engelli olmaya gör...........her yerde suistimal edilirsin.?! amaç ne olursa olsun..; bir çok insan tarafından kullanılırsın.?! ezel den beri..; engelli çocuklarımızı dilendiren insan!lar ne yazık ki çoğunlukta.?! anne/baba bile kendi öz (engelli..) çocuğunu dilendirecek kadar..; acımasız/vicdansız/merhametsiz vs. bir kişiliğe sahip.!

bu konu da şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum;

10 - 20 yaş arası, ikamet ettiğim yerde roman insanlarımız çoğunlukta idi.. genelde kadınları dilenirdi.. (erkekleri boş gezer ve altlarında son model araba mevcut idi..)

evimizin bitişiğinde komşum olan roman kadına bir gün..; roman olmayan bir kadın geldi.. kucağında çocuk vardı.. sanırım, 4- 5 yaşlarında idi.. ve çocuk hiç hareket etmiyordu.. sanırım felçli idi.. sadece bakıyordu.. kadın, roman kadınla konuştu ve çocuğu alıp gitti.. ertesi gün ve kaç ertesi gün..; her sabah..; kadın çocuğunu getirip, roman kadına bırakıp giderdi.. ve akşam gelip alırdı..

roman kadın da çocuğu alıp giderdi ve akşam çocukla birlikte gelirdi..

ENGELLİ ÇOCUĞU DİLENDİRİYORDU.!!!

çaresiz, engelli bir çocuk.. henüz 4- 5 yaşında.. anne sevgisine/ilgisine muhtaç iken..; sabahtan akşama kadar, bir başka kadının kucağında..; nasıl perişan olduğunu siz düşünün.?! ben düşündükce..; ve çocuğu sabah/akşam gören biri olarak kahrolmuştum/kahroluyorum..

..ve bu olay aylarca (bir de kavurucu yaz ay'ı..) devam etti..

sevgili çocuk..; acaba..; şimdi ne haldesin, ne yapıyorsun.?! dilerim..; ruh'un ve güzel/özel bedenin huzura kavuşmuştur.!!!

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuya dair yüzlerce gazete haberi, yüzlerce tv haberi izlemişizdir. Ve ne yazıkki engelliliği ajite ederek dilendirilen sadece çocuklar değil. Koca koca adamlar kendilerine engelli süsü vererek dileniyor. Bu olaya devlet nasıl bir önlem alır-alabilirmi bilmiyorum ama tüm toplumsal olaylarda olduğu gibi bir gruba ait kişinin yaptığı eylem o gruba mensup diğer tüm insanlara kesiliyor. İşin en acı yanıda bu.

F

Fırtına

Guest
evet, bu konuya dair bi çok haber izledik/izliyoruz ve izlemeye de devam edeceğiz sanırım.?! engelli insanlar adına..; yapılan bu suistimal önlenecek gibi değil.?! ..ki, önlemek için, birşeyler yapılması gerek..iyor.!!!

roman insanlarımızın oturduğu yerden taşınmıştım.. aradan 4-5 sene geçmişti.. hastanedeyiz ve özge ameliyat olmuştu.. bir gün odamızın kapısı açıldı.. odamıza..; yanında bir kız çocuğu (6-7 yaşlarında..) ile bir kadın girdi.. kadının elinde ''sahte..'' sağlık rapru var.. kadın başladı anlatmaya..; ''çocuğum hasta, acilen ameliyat olacak vs vs. .. Allah rızası için yardım edin..'' ..ki, çocuk hasta değil.. onlar (romanlar...) bunu hep yapıyorlar..dı.!!!

kadın..; çocuğunu kullanarak, resmen dileniyor..du.. ''nerden biliyorsun..'' diyeceksiniz.?! bu kadın..; roman bir kadın ve oturduğumuz yerde tanıdığım (komşum..) bir kadın..dı.. üstelik..; son model arabası, evi olan bir kadın.! ben utandım şahsen.. aradan yıllar geçmişti.. ben onu tanıdım ama o beni tanıdı mı.?! bilmiyorum.?! ve onun beni tanıyıp, utanmaması için..; kadın odadan çıkana kadar arkamı dönmüştüm.!!!

Savcı

Üye
Üye
O çocukları dlendiren kişiler insan olamaz. Böyle şeyleri okuduğumda tüylrim diken diken oluyor.

F

Fırtına

Guest
çocuklarımıza yönelik bu tür vicdansızlık ezelden beri (çocukluğumdan itibaren etkisi altındayım) benim de tüylerimi diken diken eder... çok okuduk...; çocukları kaçırıp, kol ve bacaklarını kırıp sakat bırakıp dilendiren ve engelli çocuklarımızı dilendiren (insanlıktan nasibini almamış) insan!a dair haberleri.!!! dilenme ve dilendirilme olayına devlet acil bir çare bulmalı.?!

Tekerlekli Sandalye