Dışarıdan Prim Ödeyerek Emekli Olabilirmiyim?

iyi akşamlar ben babamın sağlık haklarından faydalanan bir engelliyim 556 gün primim var işe başlamadan önce engelli değildim dışarıdan prim ödeyerek ve askerliği borçlanarak emekli olabilirmiyim yanıtlarsanız sevinirim

Merhaba,

Biraz bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım. İlk ssk girişiniz hangi tarih ? engelli raporunuzun oranı kaçtır ? vergi indirim hakkı aldınız mı? toplamda sadece 556 gününüz mü var ? ( ssk prim günü ödenmiş olan )

ben 1997giriş tarihim askere daha sonra 1997de gittim 556 gün ssk var prim ödenmiş ilk raporumda babamın sağlık haklarından faydalanıyordum ama rapor oranını bilmiyorum 2012de ikinci rapor işkur aracılığıyla 45 21012 de üçüncü raporumda yeni bilgi geldi babamın sağlık haklarından faydalanabiliyorum internette öğrendin fakat oranını henüz bilmiyorum

İsteğe bağlı prim öderseniz emekli olabilirsiniz. Ayrıca vergi indirimi almanıza gerek yok. Vegi indirimi alma zorunluluğu 1 ekim 2008 öncesi işe giren SSK mensubu engelliler için geçerlidir. İsteğe bağlı primde vergi indirimi alama zorunluluğu yok.

Geri