Diyabet hastası çocuğuma bakım ücreti alabilirmiyim?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
iyi günler 11 yaşında kız çocugum var 1 yıl oldu yüksek şeker (diyabet) teşhisi kondu.ilkokula gidiyor sürekli şekeri yüksek çıkıyor hastaneye yatırıyoruz 20 gün kalıyor 3 ayda bir kontrolü var ben asgari ücretle özel sektörde çalışıyorum. eşim kızımın rahatsızlığından dolayı işi bıraktı çünki hastaneye yattıgında o bakıyor evde o bakıyor okuluna gidiyor.günde 5 kez kanşekeri ölçülüyor,3 kez ünsülin oluyor spor yaptırılıyor yemekleri özel hazırlanıyor ve her ögün tartıyla tartılıp öyle yediriliyor şekerini yükseltecek gıdalar yememesi için sürekli takip eden biri olması gerekiyor.başka gelirimiz yok sadece ben çalışıyorum 3 kişilik bir aileyiz.eşim hasta olsa çocukla ilgilenecek biri yok.bu durumda eşim bakım ücreti alabilirmi.biz bartında oturuyoruz çocugumun tedavisi ankarada oluyor bu açıdan maddi ve manevi çok sıkıntılar yaşıyoruz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hastaneden çocugunuz için "ağır özürlü" sağlık kurulu raporu almanız gerekir yanısıra çocuk tuvalet banyo gibi kişisel ihtiyaçlarını annesinin yardımyla yapıyor olması gerekir, bunlar uygunsa hastane sağlık kurulu raporu verirse evde kişi başına düşen geliriniz 348 lirayı geçmiyorsa SHÇ' ye başvurup evde bakım maaşı alabilirsiniz, diyabet için ağır özürlü bakım muhtaç raporu verirlermi bilemiyorum ama ilk iş sağlık kurulu raporunu almak bir deneyin bakalım ne rapor verecekler

Tekerlekli Sandalye