Diyaliz hastaları malulen emekli olabilir mi?

selam ben 2005 yılında böbrek hastası olup mayıs 2005 de dializ e başladım.20/05/1992 sigorta başlangıcım olup çalışan ssk lıyım şu an prim gün sayım 3910. cinsiyet erkek 24/10/1969 dogumluyum malulluk başvurusu yaptıgımda ne kadar maaş alırım? normal emekliligime 5 yıl var 5600 gun 53 yas tan emekli olabiliyorum normal de ama artık çalışma güçlügü yaşamaya başladım malul emeklilik için başvurucam ama normal emeklilik maaş ından düşükmüdür.Şu an iş yerimden 800 tl maaş alıyorum. dedigim gimi malul emekli maaş ı ne kadar alırım ? teşekkürler.

%40 rapor alabilirseniz, bu rapor ile erken emekli olmaya çalışın derim. Şuan ki durumunuz Malül emeklikten daha iyi.
Erken emeklilik konusunda şartlarınız tamam ancak raporunuz belirli olmadığından: en az %40 işgücü kaybı gösterir rapor gerekli size.

Maaşınıza gelince yaklaşık olarak %80 oranında düşüş gösterir: yaklaşık aşşa yukarı 640 alırsınız..

Kolay gelsin...

teşekkürler...

Çok teşekkürler; dediginiz gibi erken emeklilik daha iyi görünüyor malülükten. dogru okudum degil mi!!vergi indirimi için belge alıyorum ondan sonra rapor ile erken emeklilik başvurusu yapıyorum.

...

merhabalar size bir konuda danışmak istiyorum.Annem 49 yaşında ve 11 seneden beri diyaliz hastası, ödenmiş 400 gün sigortası var,sigorta başlangıç tarihi 1979,2 çocuğu için 1400 gün doğum borçlanması alıp,%60 çalışamaz raporu aldığı taktirde malülen emekli olabilirmi?Malülen emekli olabilmesi için ne yapabiliriz?Yardımcı olur musunuz...

Çalışamaz raporu almak değilde, siz direk kuruma "malulen emeklilik" için muracaat ediniz. Onlar sizi hataneye sevk eder, hastahane hastalığa dair bulguları yazıp ankara maluliyet dairesine yollar. Maluliyet dairesi annenizin malul olduğuna kanaat getirirsen malulen emekli edilirsiniz.
Malulen emekki olabilmek için 10 yıl hizmet süresi 1800 gün prim gerekli. Hizmet yılını doldurmuşsunuz. Eksik primleride doğum borçlanmasıyla kapatınca malulen emekli olmamanız için hiç bi sebep kalmıyor.

Geri