Diyaliz hastasıyız özel merkezden yararlanmak için prim yatırsak maaş kesilirmi

extrem

Üye
Üye
selam arkadaşlar benim eşim 8 yıldır diyaliz hastası ben şu an işsizim evde 2cocuk annem ben ve eşim ikamet etmekteyiz kaymakamlıga gittim G.S.S başvurdum yeşil kart cıktı cıkmaz olaydı keşke zira özelde diyalize giremiycekmiş devlet hastanelerindede yer yok şimdi öyle bir durumda kaldımki kafam karma karışık eşimin 2022 maaşı bu gün itibariyle onaylanmış özelde diyalize devam etmesi için istege bağlı ssk mı ?ödesem yada asgari üçretle kendimi bir işyerinde calışıyormu göstercem? 2022 iptal olurmu?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle geçmiş olsun isteğe bağlı prim yatırsanız 2022 maaşınız kesilir.Fakat şöyle bir durumda var 2022 maaşı alanlar otomatik olarak GSS geçiş yaptılar prim ödemeyecekler siz neden yeşil kart çıkarttınız?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bir yerde işe başlarsanız yine eşiniz sizden yararlanır ve sigortaya geçer maaş kesilir bence sgk ya gidin ve aylık 35 lira yatırarak sanki sigortalı çalışıyormuşsunuz gibi haklardan yararlanılacak gss var oraya geçmeyi söyleyin ama daha öncesinde malmüdürlüğüylede görüşün gss den ücretsiz yararlanınca maaş alırsınız ama 35 lira yatırırsanız hem tedavi olacagınızı hemde maşaın kesilmemesi gerektigini belirtin aynı şeyi sgk ya da söyleyin maaş kesilmeden bu şekilde bi uygulama yapın anladınız mı?

Tülayca

Üye
Üye
iyi ama devlet hastanesinde yer yok deyip sizi ölüme terk edemezler ya. Size en yakın başka bir devlet hastanesine sevk etsinler 3-5 gün. Bu konuda sağlık bakanlığı çok duyarlı hastaneye derdinizi anlatamıyorsanız il sağlık müdürüne valiye gidin. Olurmu öyle şey hastanede yer yokmuş.

reco06

Üye
Üye
kardeşim gecmiş olsun bende diyaliz hastasuydım şunu sana söleyim bende özele gittim devlet hastaneleri cok daha iyi özellerden ama şuda var servis olayı güzel özllerde bazı diyaliz merkezler bakur skk yatıra biliyo müdürleriyle görüş eşim isiz orda diyaliz olcak ama skk yok siz yatıra bilirmisiniz desen kabul etcek cok yer var gördügüm için biliyorum bu işte cok para var 300 tl onlara para degil bence bulundugun illerdeki özel diyalizlerle görüş şunuda yapa bilirsin gittigin hastanenin nefroleji hocası kesin özel diyalizle bağlantısı vardır aran iyise ona rica et o görüşsün

M

mavibalina2012

Guest
Diyaliz hastalığı veya kronik böbrek hastalığı ve düzenlenen yönetmelikle aciliyet sınıfına dahil olan rahatsızlarda bırakın tedaviyi ilacın karşılanmasında bile özel durumlar vardır. Kesinlikle çaresiz kalmayın size ret cevabı veren hastaneye başvurup, "Hastanede yer bulunmadığından ilgili kişinin tedavisi yapılmamaktadır" ibareli kağıdı mutlak surette alın vermekte zorluk çıkarırlarsa Hastanenin Danışma Bölümüne yoksa personel işlerine oradan olumsuz cevap alırsanız Başhekime bizzat başvurun...Sözle ifadelere kanmayın aldığınız cevaplar hiçbir şekilde işinize yaramaz...Aldığınız kağıdı bulunduğunuz İlin İl Sağlık Müdürlüğüne götürün onlar gerekeni yapacaktır ancak bu durumun bir daha yaşanmasını istemiyorsanız Kağıdın bir nüshasını BİMER'e ve SAĞLIK BAKANLIĞINA fakslayın başınıza gelenleri anlatan dilekçe ile birlikte...Hakkınızdan vazgeçmeyin Kronik Hastalıkların tedavisi Devletin Sunduğu Sağlık Hizmetidir ve herkes eşit derecede yararlanmak zorundadır rica minnete gerek yok hakkınız olanı hak yoluyla talep edin zaten maddi durumum iyi değil diyorsunuz Devlet imkanlarından faydalanmak yerine Özel Merkezlere ekstradan para ödemeyin ...Geçmiş olsun sağlıcakla kalınız...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mavibalına'nın yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Burası muz cumhuriyeti değil. Hiç bir hastane yer yok diyerek sizi ölüme terk edemez. Ya size başka bir alternatif sunacak yada kendi bünyesinde yer alan diyaliz merkezinde size bir yer açacak. Diyaliz hastaları için özel servislerin koyulduğu bir ülkede hastanemizde yer yok denmesi kabul edilebilir bir şey değil. Siz diyaliz merkezine fantazi olsun diye gitmiyorsunuz. Zaten paranız olsaydı "özel merkezlerden" yararlanırdınız. İmkansızı zorlamaya gerek yok. Sağlık hizmetlerinden yararlanamak en temel insan haklarının başında gelir. Kimse sizin bu hakkınızı elinizden alamaz. Hele birde "hastanemizde yer olmadığından" meailinde yazılı bir kağıt isterseniz o kağıdı yazmak yerine size değil bir kişilik 10 kişilik yer ayırtırlar hastanede. :)

star trek

Üye
Üye
"Hastanede yer bulunmadığından ilgili kişinin tedavisi yapılmamaktadır" ibareli kağıdı mutlak surette alın vermekte zorluk çıkarırlarsa Hastanenin Danışma Bölümüne yoksa personel işlerine oradan olumsuz cevap alırsanız Başhekime bizzat başvurun..

İşler bu kadar kolay demek:)
Evet trkiye bürokrasisi en kolay ülkedir.

Ben onlarca ülke gördüm. En kolay işler, Türkiyede yürüyor.
Davalar 1-2 ayda hemen halloluyor.

alakasi

Üye
Üye
star sen hangi ülkenin starısın bilmiyorumfakat sen canın sıkınsa faceboka degişik sitelere bak kafa yapacak iyi vakit gecirecek eglenceli cok yer var iki yerde gördüm ikisindede kimden yanasın engellimisin milletle geyikmi yapıyorsun belli degil arkadaşlar kendince bir akıl veriyor sende kendince tiye alıyosun allah akıl fikir versin

suat

Üye
Üye
184 saglık bakanlığı hatini arayın derdinizi söyleyin ve sizi kabul etmeyen devlet hastanesini söyleyin inanın 1 saat icinde sizi geri arayacak hastane sizinle görüşmek isteyecektir çünkü tüm saglık problemleri ssikayetleri dahi bu numaradan hal ediyorum maaşa gelince suan gelir testini yapmadan yesilkartli olamasın direk isteğe bağlı sigortası vardır maaş almaya başladığın gün itibariyle 2022 65 yas üstü sistem otomosyondan görecektir +

Tekerlekli Sandalye