Diyalize giren hastaya kısmi bağımlı denilerek bakım maaşı kesildi?

haykolik

Üye
Üye
Sayın yöneticiler ve üyeler oğlum adana baskent hastanesinde haftada üç gün dört saat diyalize giriyor raporu bitmisti evde bakim maaş raporu heyete girdik bugün sonucu almaya gittim kısmı bagımlı vermisler normalmi yani bu rapor üye arkadaşların başına gelen varmı böyle bişey yani artık diyalize geren hastalara tam bagımlı rapor verilmiyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Diyaliz hastaları bakım maaşı alamıyordu ki zaten. Siz nasıl aldınız bugüne kadar?

haykolik

Üye
Üye
Vallaha aliyorduk abi agir engelli rsporu vardi oglumun ama şimdi kısmı bagımlı vermişler itiraraz ettik halil abi bir sonuç alabilirmiyiz acaba hslil abi çevremdede bildigim bir çok diyaliz hastasi aliyor maaş

beyzanur

Üye
Üye
Diyaliz hastaları bakım maaşı alamıyordu ki zaten. Siz nasıl aldınız bugüne kadar?

hayır olurmu alınıyor ben 10 yıldır diyalize giren oğlumdan alıyorum ..hatta geçen ay kontrole geldiler ve bu ay yine aldım ..ve benim gibi çocukları karaciğer nakli olan böbrek nakli olanlarda halaa alıyor ..bence rapora itiraz etmeli yenilemeliler önceki verilmiş hak ellerinden alınamaz ..rapora itiraz etsin ..

beyzanur

Üye
Üye
evet rapora itiraz edin alırsınız ..ama önce raporu düzeltin ...diyaliz hastaları evde bakım alıyor ..ben 10 yıldır oğlumdan alıyorum sürekli ağır ibaresi evet işaretli olması koşuluyla ..2 yıllık raporda olur .yeterki ağır engelli yazssın kısmii ne demek yaa yeni duydum hiçbir arkadaşımda da görmedim benimle birlikte nerdeyse onlarca diyaliz hastası çocuk annesiyle arkadaşız onlarlada istişare yaptık yok böyle bir uygulama ..

beyzanur

Üye
Üye
diyaliz alan bir insan nasıl kısmi olurmuş diyaliz kolay bişey mi vucudun bir bölümünü mü etkiliyo kalp damar problemleri artıyor kemik erimesi kişiye bağlı bir durum oluşuyor öyle kolaymıymış sürekli hastahanede oluyoruz haftanın üç günü diyalizse diğer günler kardioloji ..nöroloji. göz .endokrin ..vb birçok bölümlere götürmek zorundayız çünki diyaliz iç organları aşırı etkileyen bi durum ..saçmalamışlar ...evde bir diyaliz hastası varsa diğer aile fertleri olduğu gibi perişan oluyoruz yaşayan bilir ..su yasak o yasak bu yasak sürekli diyet tarzı yaşam çok sinirlendim şu an yaaa alla allaaa ..lafım sise değil sizi bu hale getiren iş bilmezlere gidin hakkınızı arayın kardeşim devletimiz bize bu imkanı veriyorsa kimseninde böyle abuk subuk iş bilmez haliyle elinizden almasına izin vermeyin ..çok çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim

haykolik

Üye
Üye
Çok sağolasın allah razı olsun beyzanur itirazımızı yaptık pazartesi günü adana şehir hastanesine yonlendirdi itiraz makamı bakacaz görecez gerekirse burdanda bir sonuç alamazsam cimere yazacam

beyzanur

Üye
Üye
cimeri ara direk birebir konuş anında geri dönüş yapılıyor tecrübeyle sabit ..ben hastahane yada sağlıkla ilgili sorun olunca hemen arıyorum çokta güzel ilgileniyorlar sağolsunlar ...inşaallah biran önce işinizi yoluna koyarsınız ...tekrar hastanıza geçmiş olsun

haykolik

Üye
Üye
Cok sagol allah razı olsun beyzanur dedigin gibi pazartesi olmazsa cimeri arayacaz mecburen

ferhan

Üye
Üye
Sayın yöneticiler ve üyeler oğlum adana baskent hastanesinde haftada üç gün dört saat diyalize giriyor raporu bitmisti evde bakim maaş raporu heyete girdik bugün sonucu almaya gittim kısmı bagımlı vermisler normalmi yani bu rapor üye arkadaşların başına gelen varmı böyle bişey yani artık diyalize geren hastalara tam bagımlı rapor verilmiyor
Yüzde kaçla kısmı bağımlı verdiler acaba ?

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

haykolik

Üye
Üye
ferhan halen ugraşıyoruz il saglık müdürlügüne itiraz ettik şehir hastanesine yönlendirdiler orda heyete girdik beklemedeyiz 15 gün sonra il sagflık müdürlügüne gidip soracagız

haykolik

Üye
Üye
yüzde 90 kısmı bagımlı verdiler ferhan

ferhan

Üye
Üye
ferhan halen ugraşıyoruz il saglık müdürlügüne itiraz ettik şehir hastanesine yönlendirdiler orda heyete girdik beklemedeyiz 15 gün sonra il sagflık müdürlügüne gidip soracagız
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız. Benim kızkardeşimde adana da eşinin raporu bitmişti yeniden başvuru yapmıştı istediği sonucu almadı itiraz etti şehir hastanesinden %80 ağır engelli evet sürekli rapor aldı. Geçen yıl almıştı. Bizede sıra gelecek [emoji17][emoji17]

haykolik

Üye
Üye
Bugün itiraz ettimiz rapor bağımsız oranı vermiş adana şehir hastanesi böyle bir şey olabilirmi oglum haftada üç gün dört saat diyalize giriyor şehir hastaneside bağımsız oranı vermiş buseferde baska bir hastanede itiraz edecez biri kısmı bagımlı verdi öbür hastanede bağımsız oranı vermiş dur bakalım bu itiraz hastanesi ne verecek hakkinızda hayırlısı

ferhan

Üye
Üye
Rabbim şifa versin inşallah. Bu nedir insanları bu kadar uğraştırıyorlar anlamıyorum vallahi. Hakkınız da hayırlısı olsun. Bende oğlumun 18 yaşına girmesini bekliyorum erişkin raporu almak için.
Bugün itiraz ettimiz rapor bağımsız oranı vermiş adana şehir hastanesi böyle bir şey olabilirmi oglum haftada üç gün dört saat diyalize giriyor şehir hastaneside bağımsız oranı vermiş buseferde baska bir hastanede itiraz edecez biri kısmı bagımlı verdi öbür hastanede bağımsız oranı vermiş dur bakalım bu itiraz hastanesi ne verecek hakkinızda hayırlısı

Mekliha

Üye
Üye
İnanın bende 15 yıldır diyalize giriyorum. Önce Okmeydanı eğitim hastanesi ne nasvurduk vermediler sonra Osmaniye Hastanesi'ne başvurduk gene vermediler. Yeri geliyor acillik oluyorsun hastaneler de yatıyorsun yeri geliyor tansiyon düşüyor olduğun yerde kalıyorsun. Rapor oranı yüzde 90 ama ne care. Zaten diyalizin olmadığı günler diğer hastane bölümleri nde dolaniyorsun. Devletin bunu düzeltmesi lazım işlerine gelirse veriyorlar yoksa vermiyorlar anladığım kadarıyla.

Tekerlekli Sandalye