Doğal El Kremi Yapmak İstermisiniz?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ellerimiz özellikle kadınlarda oldukca önemlidir. Hava şartları ,temizlik malzemeleri, ve tabiki yaşa bağlı olarakta çok çabuk yıpranıp,kuruma,çatlama,kırışma gibi olumsuz haller alması kaçınılmazdır. İşte bu noktada sizlere küçük bir öneride bulunmak istiyorum. Doğal evde hazırlayabileceğimiz üstelik çok paralar verip sonuç alamadığımız bir çok ürüne göre çok daha etkili bir el kremi hazırlamaya ne dersiniz?

Dikkatini çekenler ve bende bu kremi istiyorum diyenler için işte tarifimizi paylaşıyorum.

1488594_1920x1080.jpg

Doğal El Kremi Nasıl Yapılır?

Ellerin yaşlanmasını engelleyen, derinlemesine nemlendiren kremlere her zaman ihtiyacımız vardır. Marketlerde satılan birçok krem, içerisinde paraben ve türevlerini barındırıyor. Son zamanlarda bazı ürünlerin üzerinde parabensiz ibareleri görülse de, hem ekonomik olması hem de içerisinde bulunan malzemelerden haberdar olabilmek için el kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

2 kaşık vazelin

2 kaşık gliserin

2 kaşık limon suyu

1 tatlı kaşığı da sızma zeytinyağı

eklenir ve birbirine karıştırılarak, boş bir krem kutusuna koyulur. Günde birkaç defa rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal el kremi, ellerinize rahatlık verecektir. Gliserin, nem verir; limon suyu, C vitamini sayesinde cildi besler; zeytinyağı ise, E vitamini barındırarak kırışıklıkları önler. Ellerimiz soğuğa, güneşe ve deterjanlara maruz kalarak çok çabuk yıpranır. Kuruyan, çatlayan ve nemsiz kalan el ise, kırışmaya çok müsaittir. Yaşlanma belirtileri başladıktan sonra geri dönmek zordur; bu nedenle zamanında önlemini alıp, bakımını yapmak gerekir. İlk bakışta göze çarpan ve yaşı belli eden uzuvlardan biri de ellerdir. İyi bir bakım yaparak ve sık sık nemlendirerek onları olduğundan daha iyi hale getirebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye