Doğalgaz yardımı-indirimi

emir_t1

Üye
Üye
Elektrik yardımı gibi, doğalgaz yardımı da yapılacakmış.
Bu yardım mühtemelen önümüzdeki günlerde aktif olur. Bu konuda bakanlıklar arası çalışmalar yapılmış.
İş, yardımın ilan edilmesine kalmış.
Bu yardım kömür yardımına benzer amaçla yapılacakmış.
Bu yardım ihtiyaç sahiplerine yapılacakmış.
Şuan henuz miktar belli değil.
İhtiyaç sahiplerine bu yardımın nasıl yapılacağıda belli değil. Bu kısımlarla ilgili bakanlık çalışması sürüyormuş.
Yakında konu netleşip yardım ilan edilebilir.
Takipte olalım.

tlgadmr

Üye
Üye
Elektrik yardımı gibi, doğalgaz yardımı da yapılacakmış.
Bu yardım mühtemelen önümüzdeki günlerde aktif olur. Bu konuda bakanlıklar arası çalışmalar yapılmış.
İş, yardımın ilan edilmesine kalmış.
Bu yardım kömür yardımına benzer amaçla yapılacakmış.
Bu yardım ihtiyaç sahiplerine yapılacakmış.
Şuan henuz miktar belli değil.
İhtiyaç sahiplerine bu yardımın nasıl yapılacağıda belli değil. Bu kısımlarla ilgili bakanlık çalışması sürüyormuş.
Yakında konu netleşip yardım ilan edilebilir.
Takipte olalım.
selamlar, açmış olugunuz başlık için yazıyorum, doğalgaz yardımı demişsiniz, burada benım takıldığım elektrık yardımı ?? engelli vatandaşlara elektrik yardımı yapılıyormu ? bu konuda bilginiz varsa yazabılırmısınız..

emir_t1

Üye
Üye
selamlar, açmış olugunuz başlık için yazıyorum, doğalgaz yardımı demişsiniz, burada benım takıldığım elektrık yardımı ?? engelli vatandaşlara elektrik yardımı yapılıyormu ? bu konuda bilginiz varsa yazabılırmısınız..
Evet , elektrik yardımı yapılıyor.
Kimliğinizle ptt ye başvurun, size elektrik yardımı yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bakıcınız varsa onun adınada baktırın. Engelli veya bakıcısı adına çıkabiliyor. E devletten de bakabilirsiniz.
Aile bakanlığı , sosyal yardımlar bölümünden.
Ayrıca bu forumda sosyal yardımlar bölümünde elektrik yardımı ile ilgili detaylı yazılar var.

deasn19

Üye
Üye
Evet , elektrik yardımı yapılıyor.
Kimliğinizle ptt ye başvurun, size elektrik yardımı yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca bakıcınız varsa onun adınada baktırın. Engelli veya bakıcısı adına çıkabiliyor. E devletten de bakabilirsiniz.
Aile bakanlığı , sosyal yardımlar bölümünden.
Ayrıca bu forumda sosyal yardımlar bölümünde elektrik yardımı ile ilgili detaylı yazılar var.
merhaba. benim engel raporum 11. ayda çıkarıldı %97 tam bağımlı süresiz. babamla aynı evde ikametgah ediyorum. evde bakımımla babam ilgileniyor ve maaş bağlandı babam adına. elektrikten indirim alması için benim mi başvurmam gerekli yoksa babamın kendisimi başvuru yapması gerek. elektrik babamın adına benim adıma değil

emir_t1

Üye
Üye
merhaba. benim engel raporum 11. ayda çıkarıldı %97 tam bağımlı süresiz. babamla aynı evde ikametgah ediyorum. evde bakımımla babam ilgileniyor ve maaş bağlandı babam adına. elektrikten indirim alması için benim mi başvurmam gerekli yoksa babamın kendisimi başvuru yapması gerek. elektrik babamın adına benim adıma değil
Engellilere yapılan sosyal yardımlar başlığı altında bu konuda detaylı bilgiler var.
Kısaca yazmam gerekirse,
Elektrik faturasının kimin adına olduğu fark etmez.
Elektrik yardımı için, maaş alanların başvuru yapmasına gerek yoktur.
Sizin yada babanızın adına ptt ye indirim gelir sizde bir mesken farurası ile ptt ye gidersiniz ve faturanızı indirimli olarak ödersiniz
İndirimler bazen engelli adına bazen de bakıcısı adına çıkmaktadır.
Ayrıca size indirimin bilgisini ve miktarını e devlettende görebikirsiniz. E devlette aile bakanlığına girin orada yapılan sosyal yardımlar başlığına tıklayın. Orada hem engelli maaşınızın ve hemde elektrik indiriminiz görülür.
Elektrik indiriminde 2, 3, 4 ve 5 kişilik ailelerde farklı farklı indirim niktarları söz konusu. İki kişilik aileye yeni zamlarıda hesaba katarsak 100 tl civarı indirim olur. Yani 2 kişiye yanlış değilsem 75 kilowatt indirim var.

deasn19

Üye
Üye
Engellilere yapılan sosyal yardımlar başlığı altında bu konuda detaylı bilgiler var.
Kısaca yazmam gerekirse,
Elektrik faturasının kimin adına olduğu fark etmez.
Elektrik yardımı için, maaş alanların başvuru yapmasına gerek yoktur.
Sizin yada babanızın adına ptt ye indirim gelir sizde bir mesken farurası ile ptt ye gidersiniz ve faturanızı indirimli olarak ödersiniz
İndirimler bazen engelli adına bazen de bakıcısı adına çıkmaktadır.
Ayrıca size indirimin bilgisini ve miktarını e devlettende görebikirsiniz. E devlette aile bakanlığına girin orada yapılan sosyal yardımlar başlığına tıklayın. Orada hem engelli maaşınızın ve hemde elektrik indiriminiz görülür.
Elektrik indiriminde 2, 3, 4 ve 5 kişilik ailelerde farklı farklı indirim niktarları söz konusu. İki kişilik aileye yeni zamlarıda hesaba katarsak 100 tl civarı indirim olur. Yani 2 kişiye yanlış değilsem 75 kilowatt indirim var.
merhaba. biz engelli ödemesi almıyoruz. evde bakım maaşı alıyoruz onuda babam alıyor.

emir_t1

Üye
Üye
merhaba. biz engelli ödemesi almıyoruz. evde bakım maaşı alıyoruz onuda babam alıyor
Kesin bilgi için, ya e devletten bakın yada babanız hem kendi kimliği ile ve hemde sizin kimliğiniz ile ptt den elektrik indirimi olup olmadığını sorgulatmalıdır. Ayrıca bu konuda sosyal yardımlaşma vakfından da yardımın olup olmadığı bilgisi alınabilir. Belki bakıcı maaşı aldığınız kurumdada bu bilgi olabilir.
Bu şekilde kesin bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye