Doğuştan spastik (cerebral palsy, serebral) özür oranları kaçtır?

world56

Üye
Üye
merhabalar. benim kardeşim doğuştan olduğu hastalıklar; zihinsel engelli, vücudu spastiktir, kalp hastası ve konuşamıyor hiç, 10 yaşındadır. balthazar formülünde orta mental zihinsel engelli özür oranı ile spastik( cerebral pasy, serebral......) özür oranı ayrı mı değerlendiriliyor? kardeşim zihinsel engelli, spastik ve kalp hastasıdır. kardeşimin zihinsel özür oranı % 70, % 80 dir. kalp hastalığı % 35, % 40 dır. fakat spastik özür oranını bilmiyorum. benim kardeşim doğuştan spastiktir yani bütün vücudu tamamen doğuştan spastiktir, biyoniktir. kardeşim 5 yaşında yürümeye başladı şuan yürüyor ama bizim gibi sağlam yürüyemiyor yoruluyor belirli mesafeden sonra. spastik olanlara ne kadar özür oranı veriliyor? yeni bir özür raporu çıkartacağım o yüzden araştırıyorum. bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler.

world56

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar;

spastik hakkında bilgisi olan var mı?

world56

Üye
Üye
spastik hakkında bilgisi olan var mı?
benim kardeşim doğuştan spastiktir yani bütün vücudu tamamen doğuştan spastiktir, biyoniktir, kasları güşsüz kuvvetsizdir. kardeşim 5 yaşında yürümeye başladı şuan yürüyor ama bizim gibi sağlam yürüyemiyor yoruluyor belirli mesafeden sonra. spastik olanlara ne kadar özür oranı veriliyor?

Tekerlekli Sandalye