Down sendromlu çocuğum için evde bakım maaşı alıyoruz ayrıca 2022 maaşıda alınabirmi?

sonnes

Üye
Üye
Selamlar benim bir sorunum olucak 9 yaşında down sendromlu yakınımızın annesi bakım parası alıyor. Çocuğun sakatlık raporu var buna istinaden bakım parasının dışında çocuk için sakatlık maaşıda alabilirlermi bilgilendirirseniz sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı alanlar ayrıca şartların uygun olması halinde 2022 maaşıda alabilirler, bunun için hastaneden alınmış en az %40 oranla birlikte kişi başın düşen gelir 100 lirayı geçmemesi halinde defterdarlığa başvuru yapmanız halinde hem 2022 maaşını hemde evde bakım maaşını alabilirsiniz, son olarak şuan almış olduğunuz evde bakım maaşı gelir hesabına dahil edilmeyecektir.

idris

Üye
Üye
down sendromu

slm ben denizliden idris benim sorum benim down sendromlu yüzde altmış raporlu kızım var 2022 maaşı alıyoruz ama evde bakım parası alamıyoruz bunu için ne yapmamız gerekir ayrıca hem 2022 hemde evde bakım parası alan aileler var bu downlu çocukların hepsi aynı çatı altında değillermi evde bakım parası alan ailelerin raporları sürekli bizim neden olmuyor hala anlamm veremedim bunun bi standartı yokmu kızım ayrıca 4 yaşında 4 aile daha var benim durumumda en azından sizin sayenizde bende onlara yol göstereyim verceğiniz cevaplar için şimdiden çok tşkler allah hepimizin yardımcısı olsun saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım ücreti başvurunuz hangi gerekçe ile red edildi?

idris

Üye
Üye
ayrıca bu sürekli raporu alan arkadaşlar hangi hastaneden almışlar bizede bi bilgi olursa bu konuda sevinirim çünkü denizli bimlenmiş bu konuda sağlam adama özürlü maaşı bağlamışlar o yüzden

idris

Üye
Üye
biz rapora baş vurduğumuzda evde bakım parası için başvurduğumuzu belirtik tamam dediler ama raporunda sürekli yazmadığı için vermediler nedenini sordum yaşı küçük dediler hepsi bu

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeni rapor alınız raporda sürekli ağır özürlüdür diye ibare olmazsa maaşı alamazsınız yeni rapor alarak şansınızı deneyin

idris

Üye
Üye
mehmet bey ilginize tşk ederim rapora baş vurdum fakat sürekli olması biraz zor diyorlar bunun nedeni ne aradıkları özür oranı olmasına rağmen sürekli olması zor diyorlar benim çocuğum farklı bir muamelemi görüyor hakkımızı nerde nasıl aramamız gerekiyor doktorlar alması gerekiyor diyor ama iş kağıda dökülünce olmuyor ne yaptıysak ta olmuyor bize bi yol gösterirseniz sevinirim saygılar

Gülbin

Üye
Üye
slm ben denizliden idris benim sorum benim down sendromlu yüzde altmış raporlu kızım var 2022 maaşı alıyoruz ama evde bakım parası alamıyoruz bunu için ne yapmamız gerekir ayrıca hem 2022 hemde evde bakım parası alan aileler var bu downlu çocukların hepsi aynı çatı altında değillermi evde bakım parası alan ailelerin raporları sürekli bizim neden olmuyor hala anlamm veremedim bunun bi standartı yokmu kızım ayrıca 4 yaşında 4 aile daha var benim durumumda en azından sizin sayenizde bende onlara yol göstereyim verceğiniz cevaplar için şimdiden çok tşkler allah hepimizin yardımcısı olsun saygılar

Merhaba siz nezamandan beri maaş alıyorsunuz

Tekerlekli Sandalye