Dr epikriz, emg sonuçlarına göre hangi oranda rapor alırım?

trakyali59

Üye
Üye
öNCELİKLE HERKEZE MERHABA 2007 YILIDA BİR BIÇAKLANMA GEÇİRDİM DAHA Sonra sağ el parmaklarımda kısıtlama kaldı rapor aldım fakat belegmin aslını kaybettim şimdi tekrar heyete girmeyi düşünüyorum çünki raporun aslı çoğu zaman bana lazım oluyor aşağıdaki açıklamaları dikkate alırsak % kaç rapor alabilirim ??
DOKTOR EPİKRİZ RAPORU
fizik muayene bulguları : Hastanın yapılan muayenesinde sağ el tüm parmaklarda parestezi,ve sağ el bileği fleksiyon hareketi olmadığı saptandı 1. parmak oppozisyon hareketi yok. El intinsik kaslarında fonksiyon kaybı mevcut.

Uygulanan Tedavi
genel ameliyat hazırlıklarını takiben hasta supin pozisyonda yatırıldı. Temizlik ve örtüm işlemleri tamalandıktan sonra sağ kol medialdeki kesi hattı bölgesinden longutudinal olarak girildi.
Kesi proksimale ve distale doğru uatıldı yapılan eksplorasyonda brachial arter, median sinir ve ulnar sinirde kesi saptandı.
Arten proksimal ve distali rezeke edildi. Sağlam arter dokusuna ulaşıldı arada oluşan defekt için 13 cm safen veni alınarak proksimal ve distale anostomoze edildi. Yine aynı insizyondan 15 cm kutanoz sinir alındı ve sinir tamirinde kullanılmak üzere kenera alındı. Median ve ulnar siniri ve distal uçları rezeke edildi. Arada oluşan defekt ölçüldü ve median sinir için 4 cm , Ulnar sinir için 10 cm defekt saptandı . Her ,iki alt ekstremiteden 2 adet sural sinir grafiti alınırak median sinire 4 ulnar sinire 3 band halinde interfasiküler greftleme yapıldı. Cilt altı 4-0 vicryl,cilt 3/0 trofilen ile kapatıldı. Greft alınan sahalar stapler ile kapatıldı. Pansuman yapıldı alçı tel uygulandı. ameliyat sonlandırıldı..

Tanı (ICD-10) KODU VE ADI T92,0 Üst eksremitede açık yarasının sekeli
Paket kodu ve adı : 608.260 damar grefiti kullanılarak yapılan vasküler girişimler
616.310 sinir grefiti alınması -3 adet
616.410 sinir grefiti ile yapılan sinir tamirleri-2 adet

VE NOT DAHA ÖNCE ALDIĞIM RAPOR % 49 OLARAK FİZİK TEDAVİ UZMANI VERDİ % 40 ALABİLİRMİYİM ?
norofizyon labarotuarı sonuçları

IA FİB PSW FASC H.F AMP DUR POLY RECRUİTMENT

N 2+ NONE NONE NONE N N N PATTERN

n +1 NONE NONE NONE N N N NO ACTİVİTY

Tekerlekli Sandalye