DR Rapora akülü sandalye kullanır ibaresini yazmadı?

sero521

Üye
Üye
kronik böbrek yetmezliğii+böbrek nakli+ ailevi akdeniz ateşii+polinöropati+distimi teşhisli %92 ağır özürlü raporum var.kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum temizlenme tuvelete gitme,üzerimi değiştirme banyo yapabilme gibi işlerimi yapamıyorum.bacaklarımda ve kollarımda kas güçsüzlüğü var.dışarı çıkmak için sandalye aldım ama manuel sürekli yan ımda bbirisi olması gerekiyo,ben lise dışarıdan bitirmeye başvurdum okula gitmek için tek başıma dışarda gezmek için akülü sandalyeye ihtiyacaım var ama doktor ben receteye senin teşhisini ne yazacağım diyor ve yazmadı bunu nasıl alabilirim?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
DR Teşhise ne yazacağını sanamı soruyor? O dr'u tebrik etmek lazım. Diyecek başka söz bulamıyorum. Akülü sandalye kullanır raporu yazılmasında şu kriter dikkate alınır, kişinin kolları güçsüz ve manuel sandalyeyi idare edecek güçte değilse rapora "akülü sandalye kullanması uygundur" yazılır. Senin kollarında güçsüzlük var mı? manuel sandalyeyi kullanmakta zorluk çekiyormusun?

sero521

Üye
Üye
evet

DR Teşhise ne yazacağını sanamı soruyor? O dr'u tebrik etmek lazım. Diyecek başka söz bulamıyorum. Akülü sandalye kullanır raporu yazılmasında şu kriter dikkate alınır, kişinin kolları güçsüz ve manuel sandalyeyi idare edecek güçte değilse rapora "akülü sandalye kullanması uygundur" yazılır. Senin kollarında güçsüzlük var mı? manuel sandalyeyi kullanmakta zorluk çekiyormusun?

evet benim kollarımda güçsüzlük var kullanamıyorum manueli ama dr diyo ki bacaklarına verirler ama akülüyü böbrek naklini verirlermi ben hiç yazmadım diyo.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birazdaha anlaşılır yazarmısın. Bacaklarına ne vereceklermiş ayrıca sen böbrek nakillimisin?

sero521

Üye
Üye
bacaklara nöropati yazacak böbrek nakline bağlı ama bu tanı kolları kapsamaz diyor.ben hiç böle bi şey yazmadım diyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O dr'u kendi haline bırakıp başka bir hastaneden almanı öneririm.

Limooni

Üye
Üye
Kas hastası olduğum halde bende alamadım akülüyü, dr. manuel yazdı.

sero521

Üye
Üye
o zaman sende o dru kendi haline bırak başka hastaneden dene ;):D

Tekerlekli Sandalye