DR Rapora akülü sandalye kullanır ibaresini yazmadı?

kronik böbrek yetmezliğii+böbrek nakli+ ailevi akdeniz ateşii+polinöropati+distimi teşhisli %92 ağır özürlü raporum var.kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum temizlenme tuvelete gitme,üzerimi değiştirme banyo yapabilme gibi işlerimi yapamıyorum.bacaklarımda ve kollarımda kas güçsüzlüğü var.dışarı çıkmak için sandalye aldım ama manuel sürekli yan ımda bbirisi olması gerekiyo,ben lise dışarıdan bitirmeye başvurdum okula gitmek için tek başıma dışarda gezmek için akülü sandalyeye ihtiyacaım var ama doktor ben receteye senin teşhisini ne yazacağım diyor ve yazmadı bunu nasıl alabilirim?

DR Teşhise ne yazacağını sanamı soruyor? O dr'u tebrik etmek lazım. Diyecek başka söz bulamıyorum. Akülü sandalye kullanır raporu yazılmasında şu kriter dikkate alınır, kişinin kolları güçsüz ve manuel sandalyeyi idare edecek güçte değilse rapora "akülü sandalye kullanması uygundur" yazılır. Senin kollarında güçsüzlük var mı? manuel sandalyeyi kullanmakta zorluk çekiyormusun?

evet

DR Teşhise ne yazacağını sanamı soruyor? O dr'u tebrik etmek lazım. Diyecek başka söz bulamıyorum. Akülü sandalye kullanır raporu yazılmasında şu kriter dikkate alınır, kişinin kolları güçsüz ve manuel sandalyeyi idare edecek güçte değilse rapora "akülü sandalye kullanması uygundur" yazılır. Senin kollarında güçsüzlük var mı? manuel sandalyeyi kullanmakta zorluk çekiyormusun?

evet benim kollarımda güçsüzlük var kullanamıyorum manueli ama dr diyo ki bacaklarına verirler ama akülüyü böbrek naklini verirlermi ben hiç yazmadım diyo.

bacaklara nöropati yazacak böbrek nakline bağlı ama bu tanı kolları kapsamaz diyor.ben hiç böle bi şey yazmadım diyor.

Geri