DR'un verdiği oranı heyet düşürdü. Ne yapmalıyım?

sessizgemi

Üye
Üye
Arkadaşlar Iyı günler ben aranızda yenıyım. Ikı yıl önce bı kalp smelıyatı gecırdım aort kapakçığı degıstı benımm ekpps girmek ıcın heyete başvurdum kendı doktorum bana yüzde 40 rapor verdı bugun sonucumu aldığımda heyet bunu yuzde %37 düşürmüş Ne yapmam gerekıyo ayrıca bı öğretmen adayıyım. Bende göğüs doktorumun dedıgıne göre astım başlangıcı var Ne yapmam gerekıyo yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17701]sessizgemi[/MENTION] Çıkan sonuca itiraz hakkınız vardır. İtirazınız sonucunda yeniden değerlendirme yapılır farklı bir sonuç çıkarsa hakem hastaneye sevk edilirsiniz buradan çıkan sonuç kesin olacaktır. İtiraz geçerli olmaz karar değişmez ancak yasal yolla bu karara itiraz edebilirsiniz. Şuan size verilen rapor oranıyla hiçbir haktan faydalanamazsınız bu bakımdan karara itiraz etmenizi öneririm.

sessizgemi

Üye
Üye
Bende astım başlangıcı var bu rapor oranını etkıler mı bıde altı ay sonra tekrar heyete giriyoruz yoksa daha mı erken gırebılırız

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Size verdiği zarara göre hastalığın akciğeri nekadar etkilediğine göre oran değişir net birşey söyleyemem bunun kararını ancak doktor verebilir. Olası oranlar şu şekildedir.

Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

beyrut

Üye
Üye
İtiraz etmeden altı ay bekleyip o şekilde de rapor alabilirsiniz, ondan da bilginiz olsun.

Tekerlekli Sandalye