DR'un verdiği oranı heyet düşürdü. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar Iyı günler ben aranızda yenıyım. Ikı yıl önce bı kalp smelıyatı gecırdım aort kapakçığı degıstı benımm ekpps girmek ıcın heyete başvurdum kendı doktorum bana yüzde 40 rapor verdı bugun sonucumu aldığımda heyet bunu yuzde %37 düşürmüş Ne yapmam gerekıyo ayrıca bı öğretmen adayıyım. Bende göğüs doktorumun dedıgıne göre astım başlangıcı var Ne yapmam gerekıyo yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=17701]sessizgemi[/MENTION] Çıkan sonuca itiraz hakkınız vardır. İtirazınız sonucunda yeniden değerlendirme yapılır farklı bir sonuç çıkarsa hakem hastaneye sevk edilirsiniz buradan çıkan sonuç kesin olacaktır. İtiraz geçerli olmaz karar değişmez ancak yasal yolla bu karara itiraz edebilirsiniz. Şuan size verilen rapor oranıyla hiçbir haktan faydalanamazsınız bu bakımdan karara itiraz etmenizi öneririm.

Size verdiği zarara göre hastalığın akciğeri nekadar etkilediğine göre oran değişir net birşey söyleyemem bunun kararını ancak doktor verebilir. Olası oranlar şu şekildedir.

Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;

a- Az etkilenme varsa:% 20
b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Geri