Düşük Verilen Rapor Oranımı Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım

oslem

Üye
Üye
merhabalar sitenize yeni üye oldum oncelikle HOŞBULDUM :)

ben doğuştan özürlüyüm. 2 defa sağlık raporu aldım her ikisindede aynı orandı ve ben üniversiteyide bitirdim iş bulmıyorum. ne özürlü statüsüne giriyorum ne de normal .
iş başvurusuna gidiyorum seni alamayız diyorlar kibarca .
rapor almaya gidiyorum ayagını kes gel diyorlar acımasızca.
şimdi ben bu raporu nasıl % 40 yapabilirim .
kalça kemiği içe kayık, ayagımda 4 cm kısalık . ve kaslar ve kemikler bir arada gelişmiyor . yürümede güçlük . vss ne ararsanız var yani . ben en sonn rapor aldıgımda doktor ilk rapordan sonra yukselme zor olur dedi . arastırılar oranlar yuıkseldi dedi vermedi dediği dogrumu ben evde oturup daha fazla aileme yuk olmak istemiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım. bir arkadasım var sadece parmakları kucuk agladım sızladım bana verdiler dedi ve suan memur :) onun adına seviniyoum ama kendime uzuluyorum. kendimle barışık bırydım bu iş meselesinden sonra haayata kustum diye bilirim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Almış oldugunuz rapora itiraz edebilirsiniz, bu konuda yapmanız gereken durum elinizdeki raporu sağlık müdürlüğüne götrüp oranın düşük verildiğini belirten dilekçe ile itiraz etmek olacak ve sizi hakem hastaneye sevkedecekler ordan nihai kararı belirten raporu alacaksınız. Hakem hastahanenin vermiş olduğu karar son olacaktır bu kararla verilen rapor oranı değiştirilemez.

berkemeteatasoy

Üye
Üye
heryerden azar azar topla tekrar rapor al..işe gireceğim için deee

malatya devlet hastanesimi turgut özal araştırma hastenesi hakim hastane

oslem

Üye
Üye
peki yine aynı verirlerse % 40 yapmak istiyorum raporu yada sürem bitince gidip alsam yine değişmesmi illaki kurulamı şikkayet etmeliyim yeni rapor almak istesem olmazmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Siz %40 almak isteyebilirsiniz ama bakalım vereceklermi iki kere denemişiniz aynı oranda almışınız pek değişeceğini zannetmiyorum. Yinede bir süre bekleyin sağlık durumunuzda değişiklik olduğu takdirde durumun kötüleşmesi halinde tekrar rapor için başvuru yapılabilir incelenip ona göre bir oran belirlenir.

Tekerlekli Sandalye