Düşuk ayak rapor oranı nedir?

gkhnes

Üye
Üye
Merhaba yeni üye oldum benim sorunum sag ayagim da dusukluk var sinir calismiyo cok hafif yukari cekebiliyorum gun icinde ayakda durursan surekli ödemden dolayi siskinlik oluyo bacagimda bicaklanmadan dolayi damarlarimda sorun var 4 yildir bu sekildeyim ayak prmaklarimdan baş prmagim ve yanindaki prmagimin tirnak kisimlarindan kangrenden dolayi kesildi asiri bi hassasiyet var ayak tabanimda ayrica kesilen parmaklarımı oynatamiyorum hic bir sekilde ayak tabanimdaki sinir sertlesti agri yapiyor bu sorun yuzunden hastaneye engel raporu icin basvurmayi dusunuyorum bana bu konu hakkinda bilgi verebilecek biri var mi acaba

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18608]gkhnes[/MENTION]
Oranlar aşağıdaki tabloya verilir...

Tablo 4.1- Ayakta durabilme, yürüme ve hareket bozuklukları (periferiksinir sistemi, nöromusküler bileşke ve kas sistemi hastalıkları , santral sinirsistemi veya spinal kord lezyonlarına eşlik eden)

1-hafif-Ayağa kalkabiliyor:
Kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar, derin sandalyeler ve uzun mesafelerde zorluk çekiyor:% 20

2-hafif Orta-Ayağa kalkabiliyor:
Kısa mesafeyizorlukla ve yardımsız yürüyor, fakat yürüyüşü düz zeminlerle sınırlı:% 40

3-Ağır Orta-Zorlukla ayağa kalkıyor ve ayakta durma pozisyonu elde ediyor
Yardım olmaksızın yürüyemiyor:% 60

4-Ağır-Yardım,mekanik destek ve veya bir yardımcı cihaz olmaksızın ayağa kalkamıyor:% 80

Tekerlekli Sandalye