Duyuru 14 temmuz 2012 ömss/kura tercih kilavuzu değişikliği

sevecen53

Üye
Üye
DUYURU

(14 Temmuz 2012)

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzundan
Tercih Yapan/Tercih Yapacak Olan Adayların Dikkatine

11 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur YerleştirmeTercih Kılavuzu, Devlet Personel Başkanlığının talebi üzerine “Başvuru Genel ve Özel Şartları” yeniden düzenlenerek ve kadroların yer aldığı tablolarında “KURUM ADI” yanına “TEŞKİLAT ADI” yazılarak güncellenmiştir.

Kılavuz, yeni haliyle ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanmıştır. Tercih süresi içinde, tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercihlerini değiştirebileceklerdir.

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur YerleştirmeTercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar tercih bildirimlerini, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan ”TERCİH LİSTESİ”ni doldurup bir ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliğine giderek de, yapmış oldukları tercihlerinin 3,00 TL ücret karşılığında ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinde sisteme kaydedilmesini sağlayabileceklerdir. ”TERCİH LİSTESİ”ni doldurmayan adayların ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerince tercihleri alınmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

mesut5454

Üye
Üye
tercih yapmıştım ben değişiklikmi yapacağım tekrar bılgı verırmısınız

sevecen53

Üye
Üye
tercih yapmıştım ben değişiklikmi yapacağım tekrar bılgı verırmısınız
mesut kardeşim duyuruyu bende ösym ana sayfasından okudum yalnız yeni tarihli kılavuzu açıp bakamadım ya sitede bir sorun var yada benim pc den dolayı açamıyorum.bence kılavuzu tekrardan inceleyip tercihlerini baştan incelemende fayda var..ayrıca temmuzun 20 sine kadar devamlı ösym nin takipcisi ol her an herşey olabilir !

YassaX

Üye
Üye
2.3 Başvuru Özel Şartları
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde
aranılan şartların “tamamını” taşımaları gerekmektedir Bu şekilde olan kadrolarla ilgili açıklamalar aşağıda
yapılacağı için bu bölümün çok dikkatli okunması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların yerleştirilseler
dahi atamalarının yapılması mümkün değildir. Adayların tercihlerini yaparken aşağıdaki hususlara dikkat
etmeleri gerekmektedir:
1) Adayların, diploma veya geçici mezuniyet belgeleri ile tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru
şartları arasında yer alan; sertifika vb. diğer belgelere, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle
sahip olmaları gerekmektedir.
2) Adayların öncelikle tercih edecekleri kadronun karşısında yer alan öğrenim koşuluna sahip olmaları,
ilaveten bu kadro için aranılan diğer özel niteliklerin tümüne sahip olmaları gerekmektedir.
3) Adayların tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde birden fazla öğrenim alanı
veya programı belirtilmiş ise, bunların sadece birinden mezun olmuş bulunmaları yeterlidir.
4) Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan
kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı Bilgisayar Analist
Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.

5) Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar, daktilo, büro yönetimi ve sekreterlik, elektrik veya
terzilik dersini alanlar ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar
İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan
Onaylı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı
Elektrikçilik Sertifikasına Sahip Olmak” veya “Terzi Bonservisine Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir.

6) Kaloriferci veya santral memuru kadrolarını tercih edecek olan adayların, “M.E.B.’dan Onaylı Kalorifer
Ateşçiliği Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Santral Elemanı Yetiştirme Sertifikasına Sahip
Olmak” veya “Kaloriferci Bonservisine Sahip Olmak” ya da 3308 Sayılı Kanuna göre bu daldaki ustalık /
kalfalık belgelerinden herhangi birine sahip olmaları veya örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli
olarak konu ile ilgili ders almış olmaları ve bu hususu resmi olarak belgelemeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanan ilk ÖMSS - 2012/1 Tercih Kılavuzundan sonra; bugün yani 14 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS - 2012/1 Yeni Tercih Kılavuzunda ; En Önemli Değişiklik 4. ve 5. Madde de olmuş ... MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Hususunda Yapılmıştır , Detaylar Yukarıda Yazmaktadır ... Herkesin Hakkında Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

G

güz gülleri

Guest
sevecen53: bende burda yazını okuyunca hemen inceledim. bu değişiklik sanırım "tüm ilçeler "ne demek? karmaşasını önlemek için gerek duyuldu."merkez" ve "taşra" diye belirtmişler.ama bence şimdi daha çok karıştı:) taşrayada tüm ilçeler yazıyor,merkezede.????

samet42

Üye
Üye
Valla ben bu işden bişey anlamıs değilim ben tercihlerimi yaptım gecen gun şimdide yok taşra yok merkez hey Allahım ya..
arkadaşlar size sunu soylum TAŞRA Ve Merkez Değişikliği Yapılmıs yani Tercihlerinizi Yaptıkdan sonra bu Uyarı Gelmiş Yani Korkulacak Bişey yok İciniz Rahat oLsun..
Yaptiğiniz Tercihleri feLan Sakın Değiştirmeyin Bence Tabi ben Değiştirmıyorum Ama Yinede Kendiniz BiLirsiniz Bence FazLa Oynamayın :D
İyi Akşamlar..
OzkanCey abisi Nerelerdesin sende :D

sevecen53

Üye
Üye
güzgülleri: aslında tüm ilçeler pek karışık bi durum deyil biraz fazla abartıldı bence.dediğim gibi kılavuzu henüz inceleyemdim ama özkan hocamın da paylaştığı başvuru özel şartları duyurusuna bakarsak bence meb onaylı sertifikalar için yeni bir düzenleme yapılmış gibime geliyor kendi düşüncem..

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; Bazı Özel Nedenlerden Dolayı İnternete Belli Bir Süre Ara verdim .Sadece Çok Çok Önemli Gördüğüm Paylaşımları Yapıyorum .. Herkes Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Özkan CEYLAN ( Ozkancey )

Saygılar ...

G

güz gülleri

Guest
bende karışık bulmadım ,yalnız kafası karışanda yok değil forumda baya bir tartışması olduğunu görmüştüm.
evet "özkancey "yeni duyurunun neden kaynaklandığını yayınladı. emeğine yüreğine sağlık özkancey.teşekkürler.

G

güz gülleri

Guest
Arkadaşlar ; Bazı Özel Nedenlerden Dolayı İnternete Belli Bir Süre Ara verdim .Sadece Çok Çok Önemli Gördüğüm Paylaşımları Yapıyorum .. Herkes Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Özkan CEYLAN ( Ozkancey )

yüce rabbim seni başımızdan eksik etmesin:)inşallah bir an önce koşullar normale döner.
saygılarımla.

YassaX

Üye
Üye
güz gülleri ; Sizde Sağolun ... Rica Ederim ...

Amin . İNŞALLAH ... En Kısa Zamanda Aranıza Gelmek Ümidiyle ...

Saygılar ...

sevecen53

Üye
Üye
özkan hocam inşallah kötü birşey yoktur.allah yar ve yardımcın olsun.dediğin gibi herkesin hakkında en hayırlısı neyse o olsun inşallah,istediklerimizide hayırlı kılsın yüce rabbim..
bu arada arkadaşlar yeni kılavuzdaki tablo 1 in excel veya word ile veya resmini jpg olarak biri buraya yükleyebilirmi ben pdf olarak açamıyorum,veya bu konuda farkı bir alternatifle yardımcı olabilirseniz sevinirim. herkesi allaha emanet ediyorum..saygılar..

marcus_oredius

Üye
Üye
googledan adobe reader indir yazın çıkan ilk linkten adobe readerı indrip yükleyin.

sevecen53

Üye
Üye
marcus_oredius : hocam adobe reader 10 yüklü pc de ama yinede açılmıyor kılavuz pc de bi sorun var sanırım :(

faruks63

Üye
Üye
ÖZkan ßey hqeLdin tekrardan seni görmek güzel ßu sürecte biraz sıkıntımız var umarım bunu karşılıklı paylaşımlarla gideririrz yine yeniden ..

YassaX

Üye
Üye
özkan hocam inşallah kötü birşey yoktur.allah yar ve yardımcın olsun.dediğin gibi herkesin hakkında en hayırlısı neyse o olsun inşallah,istediklerimizide hayırlı kılsın yüce rabbim..
bu arada arkadaşlar yeni kılavuzdaki tablo 1 in excel veya word ile veya resmini jpg olarak biri buraya yükleyebilirmi ben pdf olarak açamıyorum,veya bu konuda farkı bir alternatifle yardımcı olabilirseniz sevinirim. herkesi allaha emanet ediyorum..saygılar..

sevecen53 ; Çok Olumsuz bir durum yok ... Amin . İNŞALLAH ... Herşeyin Hayırlısı

Efe Özdemir

Üye
Üye
Özkan Bey merhaba,

Başka bir konu başlığı olan foruma yazmışım yanlışlıkla , buraya tekrardan yazmayı uygun gördüm, kusura bakmayın.

Benim bir sorum olacak , cevaplayabilirseniz sevinirim.

Lisans mezunuyum , tercih listesi oluşturmaya çalışırken NT1 sütununun altında 4001 ( Lisans bölümü mezunu olmak ) ve NT2 sütununun altında ise 6225 ( 6225 M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak --> Bu kod özel koşullar arasında yazıyor) yazıyor. Benim bu 2 şartı aynı anda mı sağlamam gerekiyor ? Yani sadece lisans bölümünden mezun olmam bu tercihi yapmama engel mi ?

YassaX

Üye
Üye
Efe Özdemir ; Mezuniyet Olarak bir Şartı Taşımaz yeterli ..yani 4001 Nitelik Kodu olan... Mesela İşletme Mezunusunuz 4431 ... Bunlardan birini taşımanız yeterli ... Ayrıca 6000 Li - 7.000 li ya da 1.000 li bir Nitelik Kodu Yaziyorsa ; Hem Mezuniyeti hem de Özel Şartı Aynı anda Taşımalisiniz ... Ayrıca ; Kılavuz Yenilendi ... 6225 - MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Konusunda Aşağıda ki Yazanları okumanız Yararınızadır :

2.3 Başvuru Özel Şartları
Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde
aranılan şartların “tamamını” taşımaları gerekmektedir Bu şekilde olan kadrolarla ilgili açıklamalar aşağıda
yapılacağı için bu bölümün çok dikkatli okunması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların yerleştirilseler
dahi atamalarının yapılması mümkün değildir. Adayların tercihlerini yaparken aşağıdaki hususlara dikkat
etmeleri gerekmektedir:
1) Adayların, diploma veya geçici mezuniyet belgeleri ile tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru
şartları arasında yer alan; sertifika vb. diğer belgelere, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle
sahip olmaları gerekmektedir.
2) Adayların öncelikle tercih edecekleri kadronun karşısında yer alan öğrenim koşuluna sahip olmaları,
ilaveten bu kadro için aranılan diğer özel niteliklerin tümüne sahip olmaları gerekmektedir.
3) Adayların tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları bölümünde birden fazla öğrenim alanı
veya programı belirtilmiş ise, bunların sadece birinden mezun olmuş bulunmaları yeterlidir.
4) Başvuru şartları arasında “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan
kadroları, MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası, MEB’den Onaylı Bilgisayar Analist
Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir.
5) Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar, daktilo, büro yönetimi ve sekreterlik, elektrik veya
terzilik dersini alanlar ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar
İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan
Onaylı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı
Elektrikçilik Sertifikasına Sahip Olmak” veya “Terzi Bonservisine Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak
değerlendirilecektir.
6) Kaloriferci veya santral memuru kadrolarını tercih edecek olan adayların, “M.E.B.’dan Onaylı Kalorifer
Ateşçiliği Sertifikasına Sahip Olmak”, “M.E.B.’dan Onaylı Santral Elemanı Yetiştirme Sertifikasına Sahip
Olmak” veya “Kaloriferci Bonservisine Sahip Olmak” ya da 3308 Sayılı Kanuna göre bu daldaki ustalık /
kalfalık belgelerinden herhangi birine sahip olmaları veya örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli
olarak konu ile ilgili ders almış olmaları ve bu hususu resmi olarak belgelemeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : 11 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanan ilk ÖMSS - 2012/1 Tercih Kılavuzundan sonra; bugün yani 14 Temmuz 2012 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS - 2012/1 Yeni Tercih Kılavuzunda ; En Önemli Değişiklik 4. ve 5. Madde de olmuş ... MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Hususunda Yapılmıştır , Detaylar Yukarıda Yazmaktadır ..

Saygılar ...

Efe Özdemir

Üye
Üye
Teşekkür ederim Özkan Bey ,

Saygılar..

Tekerlekli Sandalye