E Devlet te 2022 Güncellemesi

septik

Editör
Editör
A slm, malesef çekemessin, normal ödeme günün 6 eylül salı gününe denk geliyor, fakat bayram sebebiyle bir ihtimal 5 eylül pazartesi günü çekme ihtimalin var.

İstersen ayın 5 i pazartesi günü maaş aldığın ptt şubesine telefon et maaşını çekip çekemeyeceğini öğren öyle git.

yunus bozan

Üye
Üye
A slm, malesef çekemessin, normal ödeme günün 6 eylül salı gününe denk geliyor, fakat bayram sebebiyle bir ihtimal 5 eylül pazartesi günü çekme ihtimalin var.

İstersen ayın 5 i pazartesi günü maaş aldığın ptt şubesine telefon et maaşını çekip çekemeyeceğini öğren öyle git.

öncelikle verdiğiniz bilgi ve cevap için çok tşk ederim septik bey.. iyikide gitmedim vallahi gece gece gidicektim alamadan gelcektim boş yere emek vermiş olcaktım sonra sinir olcaktım .d .d açıkçası ben güncellemeyi sanıyordumki maaş hesapta o yüzden ikilemde kaldım fakat sizin cevabınızdan sonra şunu anladımki güncelleme sadece ptt de oluyor yani hesaba günü geldiğinde geçiyor bunuda öğrenmiş oldum sayenizde çok tşk ler tekrardan.

gulnur5534

Üye
Üye
acil cevap verirmisiniz .ablam %80 engelli 2009 dan beri maaş alıyor raporda ve belgelerde 2018 ekadar süresi var fakat eve birden memurlar geldi sorular sodular belgeler istediler ve gittiler bir kaç ay içinde belgeleri ulaştırdığımızda 1100 küsürdü herhalde bu ücretin kesildiği söylendi biz belgeleri erdik ama kesilmiş gözüküyor dendi. annemin babamın üzerine ev ve araba var fakat kira almadığımızı öğrenci kardeş oldugunu söylemiştik tek gelir babamın emekli olması .memurlar bize ;ev oldugunu fakat kira alamadıgımızı gözükmeyen giderlerin oldugunu ayrı bir şekilde belgeleyip getirmemizi söyledi konusmamın basında belirttiğim gibi belgeleri götürdüğümüzde maaşın kesildiğini söylediler . tekrar oraya gidip bunları sormakilgilenmek istiyoruz fakat önce size sormak isteim zaten bu işlerle ilgilenen kurum el değiştirmiş sanırım. bana fikir verip ne yapacagım hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

septik

Editör
Editör
Evet 2022 engelli aylıklarını aldığınız kurum değişti sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına devredildi.İllerde valilik binlarında ilçelerde ise kaymakamlık binalarından ulaşılabilir.

Sadece kurum değil öncelerde engelli kişinin kendi geliri üzerinden değerlendirilip 2022 bağlanırken yönetmelik değişikliğinden sonra engelli kişinin yaşadığı hanenin gelirleri üzerinden değerlendiriliyor ve muhtaçlık sınırının geçilip geçilmediğine bakılarak 2022 aylığı bağlanıyor.

Şuan için engelli kişinin yaşadığı haneye oturulan ev hariç, giren tüm gelirler, diğer gayrimenkullerden kira gelirleri kira getirmiyorsa, değerinin rayiç bedelinin 240/ 1 i araçlarınsa kasko değerinin 120 /1 i gelir kabul ediliyor, toplam gelirler ise hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor, çıkan rakam 2016 yılı için kişi başı 392 tl yi geçiyorsa 2022 aylığı bağlanmıyor mevcut maaş alanlarınsa kontrollerde gelir testi yapılıyor ve yine 392 tl yi geçenlerin maaşları kesiliyor.Mevcut gelirlerinizden hiçbir şekilde giderler düşülmüyor.

Size sydv memurununda bahsettiği gibi yeni müracaat etmeniz gerekecek sanırım şimdilerede yeni bir uygulama ile gelir testinizi sgk da yaptırıyorsunuz diye biliyorum, hanede kaç kişi iseniz tüm gelirler yani babanızın emekli aylığı ve aracınızın kasko değerinin 120/1 i oturduğunuz ev haricinde başka bir ev varsa belediyeden rayiç değerini öğrenip 240 /1 inide toplayıp hane kişi sayısına bölün çıkacak olan rakam 392 tlnin altında ise ablanızın sağlık raporu ile birlikte sydv na gidip yeni müracaat yapın, başkada bir yolu yok malesef

sadettin kizildag

Üye
Üye
Oglum 25.yasinda 2022.yasasindan yararlaniyor yuzde 45.raporlu sizofreni hastasi 2013.te raporunu aldi taporu sureklidir.biz bir kuruma bas vurmamiz gereklimi 2022.den faydalaniyormuyuz bilgi verirseniz memnun olurum

LG-D855 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer halen 2022 maaşı almıyor ama almak istiyorsanız evet başvurmanız gerekli.

refya uluk

Üye
Üye
Merhaba benim %70 zihinsel enğelli özel bir oğlum var 9 yaşida 2022 enğelli maaşı alıyor evde bakim aylığı alamayacağım mi söylediler rapor sürekli ağır enğeli bölümde hayır yaziyo haklarımız nelerdir bilgi verebilir bilirmisiniz bakma muhtaç aylini nedir bu ğüncellemeler nasil oluyo nerden takip eden biliriz yeni katılıyorum bilği verirseniz sevinirim teşekkürler

SM-J200F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye