Eda 5 Bin liraya Duyabilecek Hayır severlerden Yardım Bekliyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
7185.jpg

Ordu'nun Çatalpınar ilçesinde duyması ve konuşabilmesi için 4 bin 500 TL'lik cihaza ihtiyacı olan 3.5 yaşındaki Eda Tombaz'ın ailesi hayırseverlerden yardım bekliyor.

Minik Eda, doğuştan işitme engelli, ancak doktorların yaptıkları tetkik sonucu işitme cihazı ile duyabiliyor. Ailesinin ekonomik durumunun iyi olmaması nedeniyle Eda, duyma yetisine kavuşamıyor. Kulakları duymadığı için konuşma öğrenemeyen Eda, sadece bağırma sesleri çıkarabiliyor.
Minik Eda'nın babası İlyas Tombaz, inşaatlarda işçi olarak çalışarak ailesinin geçimini sağladığını belirterek, "Çocuğumuzu, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde muayene ettirdik. Orada takılan işitme cihazı ile kulakları duydu. Ancak bu cihazın fiyatı 4 bin 500 TL olduğu için alamıyoruz. Bizim maddi gücümüz bu cihazı almaya yetmiyor. Kaymakamlığa müracaat ettik, fakat bir sonuç alamadık. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz" dedi.
Eda'nın annesi Azime Tombaz ise çocuğunun bu durumuna gördükçe içinin parçalandığını ifade ederek, "Ne olur bir hayırsever bize yardım etsin" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye