Edirne'de Engelliler İçin 40 Bin Lira Bağış Yapıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Edirne'de bedensel engellilerin kent içindeki ulaşım ihtiyacını gidermek için gerekli asansörlü minibüs alabilmek için düzenlenen gecede toplam 40 bin lira bağış yapıldı.

Edirne'de bedensel engellilerin kent içindeki ulaşım ihtiyacını gidermek için gerekli asansörlü minibüs alabilmek için düzenlenen gecede toplam 40 bin lira bağış yapıldı.

Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği ile Edirne Gümrük Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde asansörlü minibüs alabilmek için kampanya başlatıldı. Daha önce 75 bin lira toplanan kampanyaya katkı sağlamak için dayanışma yemeği düzenlendi. Geceye CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, AK Parti 22 ve 23'üncü dönem İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ile kamu kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Gecenin açılışında konuşan Edirne Bedensel Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes, geceye gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Engellilerin tekerlekli sandalyeyle binebilecekleri toplu taşıma aracı olmadığı için asansörlü bir minibüs almaya karar verdiklerini söyleyen Düzkes, "Kampanyamızda bu geceye kadar 75 bin lira toplamayı başardık. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

CHP Milletvekili Recep Gürkan da engellilerin yaşadığı sıkıntıları en iyi bilenlerden birisi olduğunu söyledi Gürkan, "Ben geçirdiği bir hastalık nedeniyle sonradan engelli olan bir babanın çocuğuyum. Babamla çok mücadele verdik ve çok mesafe kat ettik. Engelli olmayanlar içerisinde bu sıkıntıyı en iyi bilenlerden birisiyim. Bu kampanyaya 10 bin lira bağışta bulunuyorum" diye konuştu.

Geceye AK Parti 22 ve 23'üncü dönem İstanbul Milletvekili ve Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva da katıldı. Minibüs alımı için yapılan katkıların Edirne'nin engellilere sahip çıktığını gösterdiğini söyleyen Ayva, "Bu Türkiye'nin bundan sonrası için önemli bir adım. Bundan sonra engelliler sizleri mahcup etmeyecek. Sizlerin katkılarıyla alınacak minibüsle arkadaşlarımız tamamen hayatın içine girmiş olacaklar. Türkiye bundan sonra engellilerin de katkıda bulunduğu bir ülke olacak" dedi.

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ile CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ın 10 biner lira bağışta bulunduğu gecede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Ahmet Bulut kurumu adına 5 bin lira, Edirne Belediye Meclis üyesi Hasan Yürek de 2 bin 500 lira bağış yaparak en fazla bağış yapanlar arasında girdi. Gecenin sonunda kampanyaya destek verenlere plaket verildi.

Tekerlekli Sandalye