Ege Üniversitesi Konservatuarı Engelli Öğrenciyi Kabul Etmedi

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
umran.jpg

İzmir Bornova'daki Hayrettin Duran Lisesi'nden mezun olan 20 yaşındaki görme engelli Ümran Sevinç'in Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'na yaptığı başvuru "altyapımız yok" bahanesiyle geri çevrildi. Ümran Sevinç, "Hayallerim yıkıldı" diye üzüntüsünü dile getirdi. 7 yıl önce emekli oluncaya kadar konservatuarda binlerce öğrenci yetiştiren ve kendisi de görme engelli olan Prof. Dr. Önder Kütahyalı da duruma isyan etti. Kütahyalı, "Bu çağda, bu mazeretlerin söylenmesi çok anlamsız.. Önce bir öğrenciyi alın, o kendine uygun şartları sağlar merak etmeyin" dedi.

YÖK Talimat Verdi Ama..;

Ümran Sevinç'in hayallerini yıkan bürokratik engel, konservatuara başvurmasıyla oluşmaya başladı. Bünyesinde görme engelli bir öğrenci de bulunan konservutar yönetimi ne yapacağını YÖK'e sordu. "Engelliler için uygun ortamı oluşturun" talimatına rağmen konservatuar yönetimi direndi. Engelli öğrenci alımını durdurdu. Ret cevabına anlam veremediğini belirten Ümran Sevinç, "Ben lisede tek başıma matematik, Türkçe gibi derslerden geçtim. Yıllardır öğretmenlerim ve arkadaşlarımın desteği ile konservatuara girmek için çalışıyordum. Bu benim tek hayalimdi. Hayallerim yıkıldı. Beni niye almadılar, bu nasıl sistem anlamış değilim" diye konuştu.

Kabartma Notaları Yokmuş.!

Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Gürbüz Aktaş, kararı şöyle savundu; "Fiziki altyapımız yok.. Engelli öğrenci aldığımızda eğitimlerini karşılayacağımız alanlar ve sınıflarımız kısıtlı.. Görme engelli bir kişinin başvurusunu kabul ettiğimizde ona kabartma notalar ve uygun yer bulmamız gerek.. Bunların hiçbirisine sahip değiliz.. Engelli bir kişiye zulüm yapmanın anlamı yok.." Prof. Aktaş, eğitimini sürdüren mevcut engelli öğrencinin okula nasıl alındığı sorusuna ise "O dönemde ben müdür değildim. Kim almış bilmiyorum" cevabını verdi.

takvim

F

Fırtına

Guest
Ümran, Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na Girebilecek.!

6163.jpg

20 yaşındaki Ümran Sevinç'e, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'dan müjdeli haber geldi..

İzmir'de, müzik eğitimi almak isteyen ancak yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle konservatuara kabul edilmeyeceği bildirilen görme engelli 20 yaşındaki Ümran Sevinç'e, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'dan müjdeli haber geldi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz öncülüğündeki heyetin daveti üzerine yapılan görüşme sonucu, Sevinç'in, Ağustos ayındaki sınavlara başvurusunun alınmasına karar verildi.

Doğuştan görme engelli olan, lise yıllarında tanıştığı Adem Köksal ile birlikte yaptığı müzik ve kendi çektikleri kliple internette tıklanma rekorları kılan Ümran Sevinç, çok istediği Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na alınamayacağını öğrendi. Yönetim kurulunun aldığı kararla, yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle ilk olarak engelli kadrosundan öğrenci alımının durdurulduğu haberi, Sevinç'in hayallerini suya düşürdü.

Sevinç'in üzüntüsünün gazete ve televizyon kanallarında yayınlanmasının ardından Ege Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve aralarında konservatuvar görevlilerinin de bulunduğu heyet, harekete geçti. Heyet, görme engelli Sevinç'i, bugün, Rektörlük Binası'na davet etti. Görüşme sonunda, Ümran Sevinç ve babası Şinasi Sevinç'e, yeterli altyapının oluşturulacağı belirtilirken, 1-12 Ağustos tarihleri arasındaki sınavlara başvurması yönünde karar çıktı. Ümran Sevinç, "Çok mutluyum.. Hayallerim inşallah gerçekleşecek ve müzik alanında eğitimi alacağım. Güzel şeyler olacağı içime doğmuştu. Sesimi duyan herkese teşekkür ediyorum. Şimdi tüm gücümle sınavlara hazırlanacağım" dedi.

Baba Şinasi Sevinç'de çok mutlu olduklarını anlatırken, "Kızımın sonuna kadar arkasındayım" diye konuştu.

dha

F

Fırtına

Guest
Ümran Sevinç Konsere Davet Edildi

6192.jpg

Ümran Sevinç, Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği 'Yaza Merhaba Konseri'ne katıldı.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'na giriş sınavına müracaatı kabul edilmeyen daha sonra Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın araya girmesiyle sorunu çözülen görme engelli Ümran Sevinç, Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği 'Yaza Merhaba Konseri'ne katıldı. Seslendirdiği şarkılarla büyük alkış alan Sevinç, "Beni bu zor günümde destekleyen ve bu konsere davet eden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bayraklı Belediyesi'nin her sene düzenlediği 'Yaza merhaba konseri', Yamanlar Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirildi. Geceye Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve yaklaşık 150 davetli katıldı. Konserin ilk açılışını Bayraklı ve Balçova Belediyesi Çocuk Korusu yaptı. Çocuk korosu seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla büyük alkış aldı. Çocuk korosunun ardından sahneye çıkan Bayraklı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Anadolu'nun çeşitli illerinden seslendirdiği türkülerle davetlileri neşelendirdi.

ÜMRAN, KANSERVATUARE GİRİŞ ŞEFEREFİNE KONSERE DAVET EDİLDİ

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'ndan müzik eğitimi almak isteyen ancak yeterli alt yapısı olmadığı gerekçesiyle ilk başta alınamayacağı bildirilen daha sonra Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ın başını çektiği heyetin kararıyla sınavlara alınmasına karar verilen görme engelli Ümran Sevinç, Başkan Karabağ'ın davetiyle konserde yerini aldı. Sezen Aksu'nun 'Yolun açık olsun' ve Haluk Levent'in 'Zor Aşk' adlı şarkılarını gitarıyla çalıp seslendiren Ümran Sevinç, davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Konser sonrası Sevinç'e çiçek veren Başkan Karabağ, "Ümran'ın Ege Üniversitesi'ne kabulü bizi büyük bir sevince boğdu. Ben inanıyorum ki, Ümran'ın geleceği de parlak.. Müziğin evrenselliğini ve güzelliğini Ümran'da görmekteyiz" dedi. Konsere gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Ümran Sevinç, "Konservatuar bölümüne kabul edilmem şerefine beni buruya davet eden Başkan Hasan Karabağ'a çok teşekkür ediyorum. Umarım üniversiteye girerim" dedi.

F

Fırtına

Guest
İşte haberin gücü.!

Sadece bir buçuk dakikalık bir televizyon haberinin, koca bir hayatı kurtardığını gördüğümde, bir gazeteci olarak nasıl manevi bir tatmin duyuyorum anlatamam. Bu kez can kurtaran süper kahraman, atv Haber Merkezi idi..

Geçen hafta atv ana Haber açıkken, bir yandan da mutfakta yemek hazırlıyordum. Kulağıma gelen o kadife gibi sesi duyunca salona koşup televizyondaki haberi izlemeye koyuldum. Ümran adında, 19 yaşındaki görme engelli kızın, elinde gitarıyla söylediği nağmeler ılık ılık yüreğime akıyordu. İzmirli Ümran'ın en büyük hayali konservatuvar okumakmış..

LGS sınavında aldığı puan Ege Üniversitesi'nin konservatuvar bölümüne girmesine yetmiş.. Ama gelin görün ki YÖK, Ege Üniversitesi'ne gönderdiği yazıda "Engellilerin öğrenim görmesi için yeterli altyapınız yok" deyince, Ümran'ın zaten fazla aydınlık olmayan hayatı, iyice kararmış.. Zira ekonomik durumu, üniversiteyi bir başka şehirde okumaya elvermiyormuş. Ümran büyük bir hayal kırıklığı yaşıyordu ama üniversitenin kapısının önünde o muhteşem sesiyle gitarının tellerine dokunmaya devam ediyordu.

Önceki gün müjdeli haberi yine atv Haber'den aldım. Yeni bir düzenleme yapılmış.. Ümran'a konservatuvar kapısı açılmış.. Ne yalan söyleyeyim, en az onun kadar sevindim. atv Haber'i de duyarlılığı ve takipçiliği adına gönülden tebrik ettim. Ama en büyük aferin, yine Ümran'a... Bu yeteneğiyle bir müzik yarışmasında kesinlikle kendine yer bulabilir hatta isterse duygu sömürüsü yapıp kısa sürede şöhrete ulaşabilirdi. Öyle yapmadı. Gönül gözüyle doğruyu gördü ve eğitimi seçti.

Abdullah Karagöz

F

Fırtına

Guest
Görme Engelli Ümran'dan Hayaline İlk Adım.!

6421.jpg

İzmir'de yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle konservatuvara alınamayacağı kendisine bildirilen, görüşmeler sonrası başvurusu uygun bulunan görme engelli Ümran Sevinç, hayalini gerçekleştirmek yolunda ilk adımı attı. Sevinç, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na gidip başvuruda bulunurken, "İnşallah sınavı geçip eğitimimi alarak müzik öğretmeni olurum" dedi.

Doğuştan görme engelli olan, lise yıllarında tanıştığı Adem Köksal'la birlikte yaptığı müzik ve kendi çektikleri kliple internette tıklanma rekorları kıran 20 yaşındaki Ümran Sevinç, çok istediği Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na alınamayacağı kendisine bildirilince, olay kamuoyuna yansıdı. Yönetim kurulunun aldığı kararla, yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle engelli kadrosundan öğrenci alımının durdurulduğu haberi, Sevinç'in hayallerini suya düşürdü. Sevinç'in dramının, gazete ve televizyonlarda haber olarak yer almasının ardından Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve aralarında konservatuvar görevlilerinin de bulunduğu bir heyet harekete geçti. Heyet, görme engelli Sevinç'i, Rektörlük Binası'na davet ederken, görüşme sonunda, yeterli altyapının oluşturulacağı belirtilerek, sınavlara başvurması yönünde karar alındı.

HEYECANLA BAŞVURDU

Kararın mutluluğunu yaşayan ve heyecanla bugünü bekleyen Ümran Sevinç, babası Şinasi Sevinç'le birlikte, sabah Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na giderek sınavlar için kaydını yaptırdı. Pazartesi günü sınavlar için tekrar gelmesi istenen Ümran Sevinç, "Çok heyecanlı ve mutluyum. Yardımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bugün de engelleri aşarak müracaatımı yaptım. Hayalim yolunda ilk adımı attım. İnşallah sınavı geçip eğitimimi alarak müzik öğretmeni olurum" diye konuştu.

F

Fırtına

Guest
Görme Engelli Gencin Konservatuar Heyecanı.!

gorme-engelli-umran-dan-hayaline-ilk-adim%282%29.jpg

İzmir'de, daha önce okulda yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle Konservatuarı kabul edilmeyeceği bildirilen, görme engelli Ümran Sevinç, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nda sınava girdi.

İzmir'de, daha önce okulda yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle Konservatuarı kabul edilmeyeceği bildirilen, doğuştan görme engelli 20 yaşındaki Ümran Sevinç, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı'nda sınava girdi. Sevinç, AA muhabirine, müzik eğitimi almak istediğini, ancak yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle önce Konservatuarı kabul edilmeyeceğinin kendisine bildirildiğini, daha sonra Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz öncülüğündeki heyetin daveti üzerine sınavlara başvurusunun alınmasına karar verildiğini belirtti.

Konservatuarın ilk aşama sınavına bugün girdiğini belirten Ümran Sevinç, sınavın "çok güzel" geçtiğini belirterek, şöyle konuştu;

"Hayrettin Duran Anadolu Lisesinden mezun oldum. Okulu bitirmeden önce Ege Üniversitesinin konservatuar sınavlarına engellilerin alınmayacağını öğrenmiş, çok üzülmüştüm. Sağ olsun, daha sonra anlayış gösterdiler ve başvuru yapmama izin verdiler. İki hafta önce kayıt yaptırdım. Geçen hafta da bir haftalık kursa gittim. Sanat müziği-temel bilimler sınavının ilk aşamasına da bugün girdim. Çok güzel geçti. İkinci aşamayı bekleyeceğim. İnşallah o da güzel geçerse kazanacağım.."

Müziğe ilgisinin küçük yaşlarda başladığını, sanat müziğine ise lise yıllarda gönül verdiğini ifade eden Sevinç, lisedeki müzik öğretmeni ve konservatuvarda görevli eşinin kendisini bu konuda desteklediğini kaydetti. Sevinç, "Ben lisedeyken sanat müziği konserlerine katılıyordum. Sanat müziğine orada ısındım. Bu, mesleğimi belirlemede etkili oldu" diye konuştu.

Müzik üzerine eğitim almayan ancak kabartma nota bilgisi olduğunu söyleyen Sevinç, evde gitar çalarak çalışmalarını sürdürüyor.

Sevinç, sınavın birinci aşamasını geçerse, hafta içi bir gün ikinci aşama sınava çağrılacağını, bunu ümitle beklediğini belirterek, ikinci sınavda bir şarkı söylemesinin isteneceğini belirterek, sınavda seslendirmeyi düşündüğü bestesi Avni Anıl'a ait "Rüya Gibi Uçan Yıllar" adlı şarkıyı, AA mikrofonlarına okudu.

F

Fırtına

Guest
Engelli Ümran İkinci Sınavda da Başarılı Oldu

İzmir'de, müzik eğitimi almak istediği ancak yeterli alt yapı olmadığı gerekçesiyle konservatuara alınamayacağı kendisine bildirilen, görüşmeler sonrası müracaat etmesi uygun bulunan görme engelli Ümran Sevinç, ikinci sınavda da başarılı oldu.

İzmir'de, müzik eğitimi almak istediği ancak yeterli alt yapı olmadığı gerekçesiyle konservatuara alınamayacağı kendisine bildirilen, görüşmeler sonrası müracaat etmesi uygun bulunan görme engelli Ümran Sevinç, ikinci sınavda da başarılı oldu. Toplamda 98. 30 puan alan ve müracaat edenler içinde birinci olan Sevinç, salı günü açıklanacak sonuçların ardından konservatuarın kapısını aralayacak.

Doğuştan görme engelli olan, lise yıllarında tanıştığı Adem Köksal'la birlikte yaptığı müzik ve kendi çektikleri kliple internette tıklanma rekorları kılan Ümran Sevinç (20), adını, çok istediği Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuaarı'na alınamayacağının kendisine bildirilmesiyle duyurmuştu. Yönetim kurulunun aldığı kararla, yeterli alt yapı olmadığı gerekçesiyle engelli kadrosundan öğrenci alımının durdurulduğu haberi, Sevinç'in hayallerini suya düşürmüştü. Sevinç'in dramının, gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından Ege Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve aralarında konservatuaar görevlilerinin de bulunduğu bir heyetle harekete geçti. Heyet, görme engelli Sevinç'i, Rektörlük Binası'na davet ederken, görüşme sonunda, yeterli alt yapının oluşturulacağı belirtilerek, sınavlara müracaat etmesi yönünde karar alındı. Kararın mutluluğunu yaşayan Ümran Sevinç, babası Şinasi Sevinç'le birlikte, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuaarı'na giderek sınavlar için kaydını yaptırdı.

İKİNCİSİNDE DE BAŞARILI OLDU

Kayıtların ardından sınav öncesi eğitim alan Ümran Sevinç, geçen pazartesi günü, sabah saatlerinde ilk aşama için sınav komisyonunun karşısına çıktı. Konservatuaar yolunda ilk aşamada, temel bilimler, ses ve ritm alanlarında sınava tabi tutulan Sevinç'in başarılı bulunduğu komisyon tarafından kendisine bildirildi. Perşembe günü de girdiği ikinci sınavdan başarılı olan Sevinç, 98. 30 puan alarak müracaat edenler içinde birinci oldu.

Salı günü açıklanacak sonuçlar sonrası konservatuaara girmesi beklenen Sevinç'in mutluluğu yüzünden okunurken, "Çalıştım ve başardım, çok mutluyum. İnşallah salı günü konservatuaarın yolunu tutacağım. Müzik öğretmenliği hedefimi, eğitimimin ardından gerçekleştireceğim" dedi. Sevinç'in birlikte şarkı söylediği arkadaşı Adem Köksal'ın ise yedek listede olduğu öğrenildi.

F

Fırtına

Guest
Engelli Ümran, Konservatuvara Birincilikle Girdi

engelli-umran-konservatuvara-birincilikle-gir-2949594_o.jpg

İzmir'de, müzik eğitimi almak istemesine rağmen, yeterli alt yapı olmadığı gerekçesiyle konservatuvara alınamayacağı kendisine bildirilen görme engelli Ümran Sevinç, görüşmeler sonrası kabul edildiği sınavlardan zaferle çıktı. Sevinç, açıklanan sonuçlara göre, 186. 58 puanla, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Ana Bilim Dalı'na birincilikle girdi.

Doğuştan görme engelli olan, lise yıllarında tanıştığı Adem Köksal'la birlikte yaptığı müzik ve kendi çektikleri kliple internette tıklanma rekorları kılan 20 yaşındaki Ümran Sevinç, çok istediği Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na alınamayacağının bildirilmesiyle büyük üzüntü yaşadı. Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, yeterli alt yapı olmadığı gerekçesiyle engelli kadrosundan öğrenci alımının durdurulduğu haberi, Sevinç'in hayallerini suya düşürdü.

Sevinç'in dramının, gazete ve televizyonlarda haber olarak yer almasının ardından Ege Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve aralarında konservatuvar görevlilerinin de bulunduğu bir heyet harekete geçti. Heyet, görme engelli Sevinç'i, Rektörlük Binası'na davet ederken, görüşme sonunda, yeterli alt yapının oluşturulacağı belirtilerek, sınavlara müracaat etmesi yönünde karar alındı.

Kararın mutluluğunu yaşayan Ümran Sevinç, babası Şinasi Sevinç'le birlikte, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na giderek sınavlar için kaydını yaptırdı. Kayıtların ardından sınav öncesi eğitime alınan Ümran Sevinç, ardarda iki sınava girdi.

KONSERVATUVAR ÖNÜNDE 'ÇAK'

Sınavların sonuçları bugün, Konservatuvar'ın girişine asıldı. Ağabeyi Uğur Sevinç'le sınav sonuçlarını öğrenmek için konservatuvarın önüne gelen Ümran Sevinç, zorluklarla başladığı mücadelesini mutlu sonla noktaladı. Sonuçlara göre, Ümran Sevinç, 186. 58 puanla, 35 kişinin alındığı Türk Sanat Müziği Ana Bilim Dalı'na birincilikle girdi. Ağabeyinin sonuçları okumasıyla büyük bir sevinç yaşayan Ümran Sevinç, eliyle 'Çak' yaparak mutluluğunu paylaştı.

Ümran Sevinç, "Önce çok üzülmüştüm ama şu an çok mutluyum. İlk hedefim, buraya girmekti. Onu başardım. Eğitimimi aldıktan sonra müzik öğretmeni olmak istiyorum. Diğer engellilere de örnek olup yollarını açmak istiyorum" dedi.

Ağabey Uğur Sevinç ise "Hiç şüphemiz yoktu. Ümran'a çok güveniyorduk. O da bizim yüzümüzü güldürdü. En iyi yerlere geleceğine inanıyorum" diye konuştu.

F

Fırtına

Guest
Engelli Ümran Artık Üniversiteli!

6640.jpg

İzmir'de, müzik eğitimi almak istediği halde yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle konservatuvara alınamayacağı kendisine bildirilen, görüşmeler sonrası girdiği sınavdan birincilikle çıkan görme engelli Ümran Sevinç, üniversiteye kaydını yaptırdı. Sevinç, "Tüm engellerim kalktı ve hak ederek üniversiteli oldum. Çok mutluyum" dedi.

Doğuştan görme engelli olan, lise yıllarında tanıştığı Adem Köksal ile birlikte yaptığı müzik ve çektikleri kliple internette tıklanma rekorları kılan 20 yaşındaki Ümran Sevinç'in adı, çok istediği Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na alınamayacağının kendisine bildirilmesiyle duyuldu. Yönetim kurulunun aldığı kararla, yeterli altyapı olmadığı gerekçesiyle engelli kadrosundan öğrenci alımının durdurulduğu haberi, Sevinç'in hayallerini suya düşürdü. Ümran Sevinç'in dramının, gazete ve televizyonlarda yayınlanması ardından Ege Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve aralarında konservatuvar görevlilerinin de bulunduğu bir heyetle harekete geçti. Heyet, görme engelli Sevinç'i, Rektörlük Binası'na davet ederken, görüşme sonunda, yeterli altyapının oluşturulacağı belirtilerek, sınavlara başvurması yönünde karar alındı. Kararın mutluluğunu yaşayan Ümran Sevinç, babası Şinasi Sevinç'le birlikte, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na giderek sınavlar için kaydını yaptırdı. Kayıtların ardından sınav öncesi eğitime alınan Ümran Sevinç, peş peşe iki sınava girdi. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla Ümran Sevinç, 186. 58 puanla, 35 kişinin alındığı Türk Sanat Müziği Ana Bilim Dalı'na birincilikle girdi.

Kaydını YAPTIRDI

Müzik öğretmenliği hayali yolunda önüne çıkan engelleri tek tek aşan Ümran Sevinç, bugün, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'na kaydını yaptırdı. Üniversiteli olan Sevinç, "Tüm engellerim kalktı ve hak ederek üniversiteli oldum. Okulların açılmasını heyecanla bekliyorum. Çok mutluyum" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye