Eğitim - Öğretim...

Eğitim

1. Çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine okul içinde veya dışında, doğrudan veya dolaylı yardım etme, terbiye.

Öğretim

1. Belli bir amaca göre gereken bilgileri verme işi, tedris, tedrisat, talim

2. Öğrenmeyi kolaylaştıracak etkinlikleri düzenleme, gereçleri sağlama ve kılavuzluk etme işi

TÜRK DİL KURUMU - TDK alıntıdır...

12527.jpg

Sohbet:Öğretmen-Öğrenme

kaynak: Sohbet:Öğretmen-Öğrenme / ON ALTI YILDIZ

alıntı

Ekli dosyalar

• 12527.jpg
    12527.jpg
    24.2 KB · Görüntüleme: 281
"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Fakirlere yapılan tasadduk bir sadakadır, ama zî-rahm'a (yani akrabaya) yapılan ikidir: Biri sıla-i rahim, diğeri sadaka."

Hadis i Şerif

Elmalılı Orj. - Yavrum! namazı kıl, ma'rufu emir ve münkerden nehiy ve başına gelene sabr et, çünkü bunlar azmolunacak işlerdendir

Elmalılı S1 - Yavrum namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten sakındır. Başına gelene sabret, çünkü bunlar azmi gerektiren işlerdendir.

Lokman 17

Elmalılı Orj. - De ki: Vahy olundu bana hakıkat bir takım cinnin dinleyip de şöyle dedikleri: inan olsun biz acâib bir Kur'an dinledik.

Elmalılı S1 - De ki: «Cinlerden bir grubun (Kur'an'ı) dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyolundu: «İnan olsun biz acaip bir Kuran dinledik.

Cin 1

Fatih Sultan Mehmet (The Conqueror).jpg
Fatih Sultan Mehmet (The Conqueror) -feyz alıntı

Ekli dosyalar

• Fatih Sultan Mehmet (The Conqueror).jpg
    Fatih Sultan Mehmet (The Conqueror).jpg
    61.8 KB · Görüntüleme: 261
"Ey Allah'ın Resûlü dedim, uyacağım bir amel tavsiye et bana!" şu cevabı verdi:

"Rabbim Allah'tır de, sonra doğru ol!"

"Ey Allah'ın Resûlü dedim tekrar. Benim hakkımda en çok korktuğunuz şey nedir?" Eliyle dilini tutup sonra: "İşte şu!" buyurdu."

Hadis i Şerif

btt.Türkçe yaşa, Türkçe konuş..jpg
Büyük TÜRK Tarihi -feyz alıntı

Türkçe yaşa, Türkçe konuş.

Ekli dosyalar

• btt.Türkçe yaşa, Türkçe konuş..jpg
    btt.Türkçe yaşa, Türkçe konuş..jpg
    70.8 KB · Görüntüleme: 262
Geri