Ehliyet ve ÖTV indirimli araba alımı hakkında

Hasim

Üye
Üye
Herkese iyi bayramlar.
%78 raporum var.
Rapordan kesitler

11.jpg

22.jpg

Birkac sorum var.Cevaplarsaniz cok mutlu olurum.
İlk olarak 2016 yazinda H Sinifi ehliyet veya yeni yonetmelige gore ne ise ve Otv indirimi icin basvuracagim.İlk raporumda %90 ve uzeri olur mu diye otv indirimi icin basvurmustuk babamin kullanmasi icin.Otv indirimi icin tekrardan basvurabilir miyim?
İkinci olarak okuduklarima gore rapor alirken zorlaniyormusuz?Zorlanmamak icin neler yapmaliyim?(onceden gidip doktorlarla gorusmek gibi vs vs...)
Ucuncu olarak ehliyet ve Otv indirimi icin ozel hastane mi iyi olur yoksa devlet mi?(ilk raporum devletten)
Dorduncu olarak Ehliyet ve Otv indirimi alan varsa tecrubelerini paylasabilir mi?(heyetin tavri,araba alimi,ehliyet alimi gibi vs vs...)
Yukaridaki resimlere binaen ehliyet alabilir miyim?
Yardim eden herkese tesekkurler.

Hasim

Üye
Üye
Yeni üyeyim yanlis yere konu acmis isem affola.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
En son hangi tarihte rapor almıştınız?
Yeniden başvuru yapabilirsiniz ancak %90 ve üzeri olurmu onu bilemiyorum. Fakat sizin şu anki raporunuza baktığımızda siz "özel donanımlı araç kullanır" ibareli raporla ÖTV indirimden yararlanırsınız. Sağ elde sorun varmış. Vites koluna takılacak bir aparat size ÖTV indirimin yolunu açar. Ama bu aracı sizden başkası kullanamaz. Devlet hastanesimi özel hastanemi bu birazda şansa bağlı. DR larla önceden konuşmakta hakeza öyle. Ters tepebilirde. Bu yüzden o konuda yorum yapamıyorum. ÖTV indirimli araç alımıyla ilgili detaylı bilgiler için şu konuya göz atınız:> http://engelliler.gen.tr/f18/otv-indirimli-arac-almak-icin-yapilmasi-gerekenler-24126/

Hasim

Üye
Üye
Üstad % onemli degil benim sol kolda sikinti sagda pek bir sorun yok.Ben biraz arastirdim.Bize biraz sikinti cikariyorlarmis ama sen boyle diyince icim rahatladi. :)
Raporumu 2013 yazinda almistim.Tertibat olarak da gaz pedali solda ve otomatik olursa insallah sikintisiz kullanirim. Biz o %90 i ilk alirken babam da guya kullansin diye almistik yoksa % olarak tahminim yine 70-80 arasi olur.Bu arada koydugum rapor ilk raporum baska rapor almadim.2016 yazda basvuracagim ikinci raporum olacak.
Yardimin icin tesekkurler.insallah bu yaz alirim
Tekrardan tesekkurler

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye