Ekpps ye zihinselden giricem yardim

yusuf alp

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba
benim çok önemli bir sorum olucak
ben ORTAPEDİK VE HAFİF ZİHİSEL ENGELLİYİM ilk okuldan beri hep çalışsamda başarısız olan biriyim hatta ailem benim için özel öğretmene dersaneye gönderdi paranızı boşa harcamayın dediler
ilk okulu zorla öğretmnlerin yardımıyla bitirdim lise 1de 7 tane 1le sınıfta kaldım 1inci sınıfı okurken bana araba çarptı %42sakat kaldım
bu şekilde liseye devam ettim herzaman geçersiz notlar aldım koltuk deyneyi ile olula gidiyordum öğretmenler bana acıdı ve sözel bölümden öğretmenlerin yardımıyla liseyi zorla bitirdim ailem bana zeka testi yaptırdı SINIRDA MENTAL KAPASİTE TEŞHİS KONULDU %25 RAPOR VERDİLER ailem hala okumamı istiyordu üniversite sınavına hazırlandım170 aldım sözelden çalıştım barajı geçemedim 3yıl sonra çalışıp bu sene sıva girdim 160 puan aldım
AÇIK ÖĞRETİM SOSYAL HİZMETLERE yazıldım
ben zihiselden ekpss girmek istiyorum ben açık üniverte okuyabiliyorum diye benim atamamı engellerler bana ceza verirlermi
yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

%25 Sınırda Mental Kapasite teşhisi, Kanun/Yönetmelik/Tüzük önünde sizi Zihinsel Engelli yapmazki.

Sınava ortopedik engellilerle birlikte Genel Kategoriden girebilirsiniz sanırım.

Okuduğunuz bölüm bence çok iyi. Sosyal Çalışmacı olarak, EKPSS'de açılan kadrolara başvurmanızı sağlar.
Bu da sizi zaten, Binlerce adayın önüne geçirecektir. (Çünkü bu kadroya başvurabilmek için Sosyal Hizmet Bölümünü bitirmiş olmak lazım gelir.)

Bence okulunuzu biran önce bitirmeye odaklanmak, lehinize olacaktır.

yusuf alp

Üye
Üye
çok teşekkürler okudunuz için
ama ben okudumu çok geç anlıyorum anlasam yanlış ters çok geç öğreniyorum
başkaları bir konuyu bir saate öğrenirken ben 10 günde öğreniyorum ben kişilerle aynı sınava giriyorum

birşeydaha sorucam ekpss de zihisel ön
lisans lisans yazıyor zihinsel hastan olan nasıl lisan oluyabiliyor ben 2 yıllık bu bölümü en az 5yılda biremiyorum

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
çok teşekkürler okudunuz için
ama ben okudumu çok geç anlıyorum anlasam yanlış ters çok geç öğreniyorum
başkaları bir konuyu bir saate öğrenirken ben 10 günde öğreniyorum ben kişilerle aynı sınava giriyorum

birşeydaha sorucam ekpss de zihisel ön
lisans lisans yazıyor zihinsel hastan olan nasıl lisan oluyabiliyor ben 2 yıllık bu bölümü en az 5yılda biremiyorum

Yusuf Kardeşim,
Yazdıklarınız doğru ama sistem şuanda bu halde.

Sizin durumunuzda yapılabilecek iki şey var.

1- EKPSS yönetmeliğinde ''Eğitim durumu ne olursa olsun Zihinsel'den yüzde almış olanlar istemeleri halinde Kura'ya katılabilirler.'' şeklinde bir değişiklik yapılırsa; siz de Kura'ya başvurabilirsiniz.

Böyle bir değişiklik için talep gelmesi gerekecektir bence. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına, CİMER'e, Meclis'e veya Siyasilere ulaşıp durumunuzu anlatıp/yazıp yardım isteyebilirsiniz.

2- Diğer yapabileceğiniz kendinizi geliştirmek: Sizin grubunuzda rahatsızlığı olan, sınava hazırlanan, okuyan hastalar nasıl bu durumla başa çıkıyorlar; nasıl hazırlanıyorlar öğrenmek. Bulunduğunuz yerde rahatsızlığınızla ilgili Dernek vb. örgütlenmeler varsa üye olabilirsiniz.

yusuf alp

Üye
Üye
ilgilendiğiniz için teşekkürederim
ösym sitesinde ekpps zihinsel sınav suroları açıklanmış orada
ön lisans zihinsel
lisans zihinsel diyen kitapçıklar var
lisans üniverste olduğuna göre zihinselden nasıl sınav giriyor engellier ve sorularda çok zor

Tekerlekli Sandalye