EKPSS Atamaları yetersiz

Benim görüşüm arkadaşlar yeterince atama olmuyor herkes gibi bizimde gerekli haklarımız var atamalar yapılırken bize daha çok yer versinler bizde dış dünyaya kendimizi gösterirelim ve diğer insanlardan bir farkımız olmadığını anlamları için bize biraz daha yardımcı olmamaları lazım atamalar yetersiz.

GT-I9200 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tabii ki haklısın. Engellilere iş istihdamı sağlanmalı. Ben 2013'de ikinci ömss atamasında düz memur olarak atandım, şu an v.h.k.i. oldum şükür. 4 seneye yakın derslere çalıştım; yalnız ben çalıştığım 4 sene boyunca hiç netten devlet şöyle/böyle yapsa dahi demedim. Devlette düşünüyor ki, "Birden tüm engellileri yerleştirirsek, okumuş, üniversite bitirmiş, sınavlarda yüksek puan almış kişiyi nereye, nasıl yerleştireceğiz." gibi bir düşünceye kapılıyor. Devlet bakıyor mesela son 6 ayda kaç kişi emekli oldu, kaç kişi istifa etti, kaç kurumda kaç kişilik yer boşta gibi bakıyor, ona göre engellilerin öğretim durumuna göre mesela orta öğretimden şu kadar kişi, lisanstan şu kadar kişi alınacak diye yayımlama yapıyor. Yani devlette 50.000 boş memur açığı varsa, bunu direkt dolduramıyor. Okuyan, alnının teriyle gece gündüz işe girmek için çalışan ve yüksek puan alan kişiler ile engellileri memur/çalışan yapmak için duruma göre hareket ediyor. İsterim ki herkes işe girsin. Kimseye muhtaç olmasın.

Tamam dediklerinizde doğru yada haklı olabilirsiniz ama alın teri verenlere de şans vermiyorlar ben sadece kendim için söylemedim bunu ama yine diyorum atama ile ilgili yeterince bilgi yada yeterince ilgilenilmiyor yani bir okumuş sağlam birisi kadar ilgi yok neden bizimkiler ön planda olmuyor ki

GT-I9200 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri