Ekpss ile atanan memur başka kuruma geçebilirmi

Ekpss ile atanan bir memur başka bir kuruma transfer olabilirmi örneğin ben imam hatip mezunuyum Ekpss ile kendi bölümümden bi yeri seçip atanırsam başka bir devlet dairesine geçebilirmiyim?

Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz. Örneğin halen memur kadrosunda çalışan bir personel, yerleştirme ile başka bir kurumun memur kadrosuna başvuramazken, eğer Mühendislik Fakültesi mezunu ise bu yerleştirmeler için mühendis kadrosuna başvurabilir.

09.09.2016 tarihinde Osmancık belediyesine memur olarak işe başladım %53 engelli ortopedik olarak ailemin yanına geçme hakkım varmı varsa ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Venus_V3_5040 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Değerli arkadaşlar kurumlararası geçiş sınavları ile de geçiş yapabilirsiniz ancak yukarıda arkadaşımızın belirtmiş olduğu gibi memur kadrosundaki biri diğer memur kadrosuna geçiş yapamaz ya da eğitim durumunu yükseltmeniz gerekebilir örneğin lise mevzunu milli eğitim Bakanlığına hizmetli ünvanıyla giren bir kişi önlisans mevzunu olupe KPSS sınavına girdikten sonra yeterli puan alabilirse diğer kurumlarda memurluk tercihinde bulunabilir

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Kurumlar arası geçiştede geçmek isteğimiz statu yüksek olmalımı
mesela muvafakiyet ile a kurumda düz memur iken b kurumunada düz memur olarak geçiş yapabiliyoz mu ?
Birde ekpss tekrar giridik tercihlerimiz bulunduğumuz statüden yüksek mi olmalı???

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Kurumlar arası geçişlerde memursanız farklı bir kuruma tekrar memur olarak geçiş yapabilirsiniz ancak KPSS sınavında Ünvan yükseltmeniz gerekmektedir örneğin milli eğitim de hizmet olarak çalışıyorsanız sınava girip tekrar hizmetli kadrosuna seçemezsiniz farklı bir kurumda

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri