Ekpss ortaöğretim

Gala1905

Üye
Üye
Selam ekpss için kaynakların çoğu ortaöğretim-önlisans karma şekilde veriliyor.Bu normal mi?Bu konuyu araştırdım şikayetçi olan da yok bende mi hata var anlamadım sonuçta sınava kısıtlı bir süre kaldı ve karşımıza çıkmayacak sorular ile uğraşmak üstelik kendi seviyemizden daha zor sorular ile uğraşmak çok saçma değil mi?

Redmi Note 7 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

İsen Buga

Üye
Üye
Selam ekpss için kaynakların çoğu ortaöğretim-önlisans karma şekilde veriliyor.Bu normal mi?Bu konuyu araştırdım şikayetçi olan da yok bende mi hata var anlamadım sonuçta sınava kısıtlı bir süre kaldı ve karşımıza çıkmayacak sorular ile uğraşmak üstelik kendi seviyemizden daha zor sorular ile uğraşmak çok saçma değil mi?

Lise mezununa, önlisans sorusu sorulmaz. Lise mezunlarına lise son sınıftan bir alt sınıf sorularına kadar sorarlar. Burada sıkıntı meslek liseleri ne olacak? Meslek liselerinde normal lise derslerinin tamamı yok ki.
Ön lisans kısmına gelince genel yetenek ve kültür soruları sorulur.

Bir kere bende girdim sınavda sorulan sorulardan biri : Dünya kupası kazanan ampute engelli futbol takımımız kime karşı oynadı? itiraz mı etsek acaba...
50 sorudan bir iki tanesi güncel olaylardan diyor; kaldı kı günceli takip edemiyorum.

Sınava girmiş biri olarak sunu ifade edebilirim: Sorular basit ama seçenekler birbirine o kadar çok yakın. Soruları eleme üsülü cevaplasam ki yanılma payım çok yüksek.

Gala1905

Üye
Üye
Güzel konuya değinmişsin bende meslek lisesi mezunuyum dediğin gibi derslerin çoğunu görmedik buna rağmen hazırlanmaya çalışıyorum ama kaynakların önlisans mı ortaöğretim mi olduğunu ayırt edemiyorum.Benim anladığım ne halk nede devlet kurumlarında ki yöneticiler ve çalışanlar engellileri hiç önemsemiyor yaptık oldu diye geçiştirme çabalarındalar.
Lise mezununa, önlisans sorusu sorulmaz. Lise mezunlarına lise son sınıftan bir alt sınıf sorularına kadar sorarlar. Burada sıkıntı meslek liseleri ne olacak? Meslek liselerinde normal lise derslerinin tamamı yok ki.
Ön lisans kısmına gelince genel yetenek ve kültür soruları sorulur.

Bir kere bende girdim sınavda sorulan sorulardan biri : Dünya kupası kazanan ampute engelli futbol takımımız kime karşı oynadı? itiraz mı etsek acaba...
50 sorudan bir iki tanesi güncel olaylardan diyor; kaldı kı günceli takip edemiyorum.

Sınava girmiş biri olarak sunu ifade edebilirim: Sorular basit ama seçenekler birbirine o kadar çok yakın. Soruları eleme üsülü cevaplasam ki yanılma payım çok yüksek.

İsen Buga

Üye
Üye
Bana göre Lise mezunlarına EKPSS de ortaokul son sınıfa kadar her konu sorulacak. Genel yetenek ve Genel kültür soruları sorulacak. Onlara çalışabilirsin. Önlsans bölümlerine de çalışabilirsin bu senin gelişmene yardımcı olur. Dediğim gibi genel yetenek ve Genel kültür soruları sorulacak.. Bir iki tane engelliler konusu olan güncel olaylardan sorular mutlaka sorulacak.

Meslek lisesi mezunlarının kazanma ihtimali mesleği ile alakalı alımlar ve seçimlerin olması ile yüksek. Umarım öyle olur. Sizde ortaokul son sınıf konularına kadar bilgilere hakim olun yeterli bence..

Gala1905

Üye
Üye
Kaynaklar hep ortaöğretim önlisans karma çıkıyor.Vaktimiz azaldı büyük ihtimalle ekpss bu sene katılım rekoru kırar alımlarda düşük memur olmak hayal gibi.

İsen Buga

Üye
Üye
Önlisans boşver ortaöğretim orta son sınıfa kadar detaylı çalış. Vaktınız varsa önlisanslara da bakabilirsiniz.
Lise konusu olan cebir, matrix ve trigonometri sorularını LİSANS bölümünde bile sormuyor.

soru takıntısı yapmadan imkanınız doğrultusunda birşeyler çalış bence.. zaman yeterli..

KoLiBRi

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Bende Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. Ekpss ye hazırlanmaya çalışıyorum. Gala1905 arkadaşın dediklerine katılıyorum. Çalışılacak kaynaklar çok geniş ve aşırı kafa karıştırıcı. En makulu hangisi olur diye 2 ay kadar araştırma yaptım. En son yargı yayınlarının 3lü setini aldım ve onlarla hazırlanmaya çalışıyorum. Konular çok açıklayıcı ama gerçekten zorlayacak gibi.. Allah bahtımızı açık eylesin...

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar. Bende Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. Ekpss ye hazırlanmaya çalışıyorum. Gala1905 arkadaşın dediklerine katılıyorum. Çalışılacak kaynaklar çok geniş ve aşırı kafa karıştırıcı. En makulu hangisi olur diye 2 ay kadar araştırma yaptım. En son yargı yayınlarının 3lü setini aldım ve onlarla hazırlanmaya çalışıyorum. Konular çok açıklayıcı ama gerçekten zorlayacak gibi.. Allah bahtımızı açık eylesin...

Baktım yargı yayınları kiraplarına; epey tehlikeli seçim neyse; Her düzeye uygun yazmış; Lise düzeyi varsa okunabilir.
Murat yayınları da var lise ve önlisans seviyesine uygun: ama fiyat pahalı..
Şahide korkmaz EKPSS kitabı da var: lise ve önlisans hazırlık fiyat fena değil: ama içerik bilmem.

Bunun dışında Askeri Lise hazırlık ve LGS hazırlık kitapları da olur. İllaki EKPSS isteniyorsa yukarıda yazdım karar sizin.

Gala1905

Üye
Üye
Ben murat yayınları aldım içerik iyi gibi ama ortaöğretim ve önlisans karma yaptıkları için konular uzun motivasyon kaybı oluyor.Emin olamamakla birlikte bazı sorularda yanlışlık var gibi geldi bana.

KoLiBRi

Üye
Üye
Baktım yargı yayınları kiraplarına; epey tehlikeli seçim neyse; Her düzeye uygun yazmış; Lise düzeyi varsa okunabilir.
Murat yayınları da var lise ve önlisans seviyesine uygun: ama fiyat pahalı..
Şahide korkmaz EKPSS kitabı da var: lise ve önlisans hazırlık fiyat fena değil: ama içerik bilmem.

Bunun dışında Askeri Lise hazırlık ve LGS hazırlık kitapları da olur. İllaki EKPSS isteniyorsa yukarıda yazdım karar sizin.

Teşekkür ederim.. Seçerek zaman kaybetmemeye özen göstereceğiz artık.. Hakkımızda hayırlısı olsun..

Tekerlekli Sandalye