EKPSS Sınav Başvuruları 24 Şubat Pazartesi Başlıyor

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
EKPSS Sınavına girecek arkadaşlar için bir hatırlatma yapalım. EKPSS Sınav başvuruları 24 Şubat pazartesi başlayacaktır.

EKPSS SINAVI İÇİN NEREYE BAŞVURMAM GEREKLİ?

Sınav için ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Ortaöğretim Kurumları, osym.gov.tr' web sitesinden onlayn başvuru yapabilirsiniz...

EKPSS BAŞVURUSUNDA HANGİ BELGELER İSTENECEK?

Şu an için hangi belgelerin isteneceğine dair net bir açıklama yapılmadı. ÖSYM nin sayfasından takip ediyorum. Muhtemelen başvuru tarihinden önce hangi belgelerin gerektiği açıklanacaktır...

EnemyHunter

Üye
Üye
bireysel başvuru yapılmayacak mı ben raporumu ösym'ye göndermiştim ygs sınavı için artık yeni rapor istenmeyecek diye biliyorum yani ekpss için bireysel başvuru yapabilirim ösym'nin sitesinden

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Evet doğrudur ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sitesindende başvuru yapılabiliyor. Rapor konusu şöyle 2-3 yıl önce alınmış raporların geçerli olacağını düşünüyorum. Ancak rapor tarihinden çok zaman geçmişse 8-10 yıl. yeni rapor istenebilir. Tabi bu tamamen benim yorumum şu ana kadar rapor konusunda ÖSYM tarafından bir açıklama yapılmadı. Konunun takipçisiyim. Açıklama olur olmaz bilgilendireceğim.

Tekerlekli Sandalye