EKPSS Sınav Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar Açıklandı

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden yapılan duyuruyla, 2014 yılında yapılacak EKPS Sınav başvurusunda istenecek belgeler ve başvuru koşulları açıklandı.

ekpss-basvuru.jpg

İLK DEFA ENGELLİ MEMUR SEÇME SINAVINA BAŞVURACAK ADAYLAR bulundukları adres illerindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgilerini belirten yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini alarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurularını yapacaklardır.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) 27 Nisan 2014 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilecek olup, sınav başvuruları 24 Şubat-7 Mart 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

EKPSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim, önlisans veya lisans mezunu programlarından herhangi birisinden mezun veya EKPSS’nin geçerlilik süresi içerisinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.

EKPSS'ye başvuruda mevcut engelli sağlık kurulu raporlarının % 40 ve üzerinde olması yeterli olacaktır.

İLK DEFA ENGELLİ MEMUR SEÇME SINAVINA BAŞVURACAK ADAYLAR bulundukları adres illerindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden sınava gireceği engel grubu ile diğer engelli bilgilerini belirten yazılı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesini alarak ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurularını yapacaklardır.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİ İLE ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNMAYANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan EĞİTİM BİLGİLERİNDE DEĞİŞİKLİK OLANLAR başvurularını bir ÖSYM başvuru merkezinden yapacaklar ve değişikliğe esas belgelerinin onaylı bir örneğini dilekçe ekinde başvuru merkezi görevlisine teslim edeceklerdir.

2012-ÖMSS’ye başvuran adaylardan ENGEL GRUBU BİLGİSİNDE DEĞİŞİKLİK BULUNANLAR, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr İnternet adresinden bireysel olarak, 2012 yılı engel bilgileri ile yapabilecekler ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden yeni durumlarını gösterir Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini alarak ve bu belge ile birlikte Engelli Sağlık Kurulu Raporlarının onaylı bir örneğini ÖSYM’ye ulaştıracaklardır.

2014 Kura başvuruları ise 12-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) hakkında güncel bilgi için adaylar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü İnternet Adresi (Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |) ile ÖSYM İnternet Adresini (ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) takip edebilirler

Tekerlekli Sandalye