EKPSS Sınav Kılavuzu Yayınlandı: 23 Şubat 2014

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
ÖNEMLİ DUYURU:

ekps-klavuz.jpg

24 Şubat 2014 Tarihinde başvuruların yapılacağı EKPSS (Engelli kamu personel seçme sınavı) için sınav klavuzu yayınlandı...

EKPSS SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Aday Başvuru Formu

Başvuru İşleminde Adayların İzleneceği Yol

Başvuru Merkezleri

Meslek Yüksek Okulları

Orta Öğretim Kurumları Kitapçığı

EKPSS İÇİN BAŞVURU SÜRESİ : 24 ŞUBAT-7 MART 2014

SADECE KURAYA KATILACAKLAR

İÇİN BAŞVURU SÜRESİ : 12-23 MAYIS 2014

EKPSS SINAV TARİHİ : 27 NİSAN 2014

EKPSS SINAV SAATİ : 10.00

EKPSS SINAV ÜCRETİ : 100,00 TL (SINAV ÜCRETİ SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN

100,00 TL'DİR. 25,00 TL ADAY TARAFINDAN 24 ŞUBAT-7 MART 2014 TARİHLERİ ARASINDA İLGİLİ BANKALARA YATIRILACAKTIR 75,00 TL İSE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TARAFINDAN SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN ÖSYM HESABINA YATIRILACAKTIR.)

SADECE KURAYA KATILACAK

ADAYLAR İÇİN BAŞVURU ÜCRETİ : 10,00 TL (BU ÜCRET ADAY TARAFINDAN 12-23 MAYIS 2014 TARİHLERİ

ARASINDA YATIRILACAKTIR.)

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL

DİKKAT: Kılavuzda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb. nedenlerle, adaylardan alınacak diğer ücretler, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM'nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Başvuru merkezleri ve bankalar tarafından, kılavuzda ve ÖSYM'nin İnternet sayfasında belirtilen ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret talep edilemez. Başvurusunu veya tercihini yapmayan, başvurusu veya tercihi geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez/devredilmez. Ücretlerin doğru yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir. Başvuru merkezleri tarafından başvurusunu tamamlayan adaydan sadece başvuru hizmeti ücreti alınır, başvuru esnasında ayrıca fotoğraf ve şifre için ücret alınmaz.

EKPSS Sınav ücretine dair açıklama:

Arkadaşlar EKPSS Sınav kılavuzunda ilk bakışta sınav ücreti 100 TL olarak gözüküyor. Çoğu kişi 100 TL mi yatıracağız diyor fakat durum öyle değil. Sınava girecek adaylar sınav ücreti olarak sadece 25 TL ödeyecek. Geri kalan 75 TL yi Aile ve sosyal politikalar bakanlığı karşılayacak

byrm_yucel

Üye
Üye
arkadaşlar herşey açıkca yazıyo ama ben anlamadım desem yeridir.. yada tam olarak nerden başlıcam onu bilemedim... bi yardımcı olurmusunuz ...
2012 yılında ömss lise mezunu olarak sınavına girdim .. ön taahhüt beyanını almıştım.. 2014 için engelimde ( raporum aynı ) bir değişiklik yok.. fakat eğitim durumum şimdi önlisans oldu.. ilk etapta nerden başlıcam neler götürmem gerekli...

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar herşey açıkca yazıyo ama ben anlamadım desem yeridir.. yada tam olarak nerden başlıcam onu bilemedim... bi yardımcı olurmusunuz ...
2012 yılında ömss lise mezunu olarak sınavına girdim .. ön taahhüt beyanını almıştım.. 2014 için engelimde ( raporum aynı ) bir değişiklik yok.. fakat eğitim durumum şimdi önlisans oldu.. ilk etapta nerden başlıcam neler götürmem gerekli...
Aday başvuru merkezlerine yada ildeki ÖSYM il müdürlüklüklerine yeni diplomanı ibraz et.Görevliler size yardımcı olacaklardır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sınav kılavuzu yayınlandı yayınlanmasınada başvuruların başlamasına 1 gün kala yayınlanmış olması açıkcası biraz saçma geldi bana. En azından bir iki hafta önce yayınlanabilirdi.

osman35

Üye
Üye
bende 2012 de sınava girdim raporumda yada eğitiminde bir değişiklik yok ilk önce banka ya mı para yatırcam başvuruyu internetden yapabilirmiyim

Tekerlekli Sandalye