EKPSS Sınav Öncesi Rapor Şoku

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, EKPSS sınavı başvuralrında hangi raporların kabul edileceği, sınava girmek için raporda hangi ibarelerin olması, hangi tarih aralığında raporun alınmış olması tartışmaları bir yana 7 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan "Engelli Tanımı" tam anlamıyla bir fiyasko. Şöyleki tanımda tam olarak şu ifadeler kullanılmaktadır.

"Engelli: Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri,"

Yukarda alıntıladığım "ÇALIŞABİLİR DURUMDA" ifadesi daha önceki yönetmeliklerde yoktu.

YENİ TANIMDA ÇALIŞABİLİR İFADESİ EKPSS SINAVINI NASIL ETKİLER?

Önceden rapor almış yüzbinlerce kişinin raporlarında "İSTİHDAM" kısmı ya değerlendirilmedi yada boş bırakılmış durumdadır. İstihdam bölümünün boş olduğu raporların EKPSS sınavı başvurularında kabul edilip edilmeyeceği şu an için kocaman bir soru işareti olarak kafaları karıştırmaktadır....

byrm_yucel

Üye
Üye
istihdam bölümü diye birşey göremedim kendi raporum da sadece çalıştırılamayacağı iş alanları diye bir yer var onda da bedensel yazıyor.. bende bu raporumla sınava girebilir miyim acaba __ bilgisi olan

gazap1347

Üye
Üye
benim raporum 3 senelik raporda ayakta durması gereken işlerde calısamaz yazıyo raporum istihdam için ben bu raporlar girebilirmiyim

zeynep45

Üye
Üye
Benim oglumun raporunda calisabilir veys calisamaz diye idaretli bolum yok sorun olurmu luyfen bilgisi olan hemen cevaplarsa cok sevinirim cok endiseye dustuk

zeynep45

Üye
Üye
Birde ne yapmamiz lazim nereye basvuralim

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Arkadaşlar tekrarlıyorum. Şu aşamada yapılacak bir şey yok. Muhtemelen bu hafta bir klavuz yayınlanır. O zaman hangi raporların geçerli olacağı yazacaktır. Ben konunun takipçisiyim. Sizde bilgi alırsanız burada paylaşın lütfen.

sercan1988

Üye
Üye
1-2 güne kadar resmi bilgiyi paylaşacam bu konuda

zeynep45

Üye
Üye
Saglik teknikeri arkadsim tamamda ne yaparsin cok sikinti basti bizibirde rapor gecersiz sayilirsa diye yenisini almak icin vakitte yok insallah bu sikintilarimiz hepimiz icin bosa cikar allah sonumuzu hayir etsin amin insallah

farfan

Üye
Üye
%40 raporum var ekpps ye gireceğim bu son cıkan dedikodular nedir istihdam falan

%40 raporum var ekpps ye gireceğim bu son cıkan dedikodular nedir istihdam falan

sevme_

Üye
Üye
sağlık teknikeri arkadaşım peki ben sara hastasıyım çalışır veya çalışamaz yazmıyor boş bırakılmış ayrıca alta SÜREKLİDİR yazıyor sadece yüzde 40 ve 2003 yılında aldım ben tekrar mı rapor almam lazım şimdi ? acaba aydınlatırsan sevinirim

sevme_

Üye
Üye
ekpss yeni rapor istenebilir

az önce konuştuğum yetkili bana İSTİHDAM hakkında sorularıma 2014 ekpss sınava girmek için herhangi bir sorun teşkil etmez rapor dedi ama atanırsanız sizden istihdam hakkında rapor istenebilir dedi bilgilerinize sunarım

Tekerlekli Sandalye