EKPSS Sınavına girmek için raporun aslı gerekli mi?

Teorisyen

Üye
Üye
ekpss için raporun aslı olması şartmı acaba şimdiden ugraşayım cıkartmak için raporun aslı şart değilse hiç uğraşmayalım önce sınava girenlerden arkadaşlar yardımcı olabilirmi neler lazım

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Aslı yada aslı gibidir kaşeli fotokopisi olmalı. Diğer türlüsü işi riske sokar...

hayatyasak

Üye
Üye
Selam arkadasler ben ortaöğretim mezunum ben hiç sınavlara girmedim ve %60 raporum var ve sınavlar ve kayıtlar ne zaman bilginizi bekliyorum ... Ilgi için teşekkÜrler ...

hayatyasak

Üye
Üye
Ilgi için teşekkürler ... Peki ortaöğretim mezun girebilirmi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla Ortaöğretim kura usulü oluyor.

hayatyasak

Üye
Üye
Sınava girmedenmi kura oluyor ve kura kayıtları nasıl olur ilgi için teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Adı üstünde kura. Sınava girmeyle alakası yok. Kayıtların ne zaman ne şekilde olacağı henüz açıklanmadı.

Teorisyen

Üye
Üye
ilginiz için tesekkur ederim ben raporumun birini fotokopisine aslı gibidir diye bir hastaneden kaşe vurdurmuştum o olurmu acaba

Teorisyen

Üye
Üye
tesekkur ederim ilginiz için herbirinize ayrı ayrı

neasheyna

Üye
Üye
Selam arkadaşlar. Size raporla ilgili sorum olacaktı. Ben bir kaç ay önce raporumu aldım. Öğretmen adayıyım aynı zamanda.Raporumun arka yüzünde istihdam kısmı işaretli. Ön yüzünde Çalıştırılamayacağı işlerin niteliği demiş her işte çalışabileceğim için belkide bilmiyorum orası boş. Oraya herhangi birşey yazılmalımıydı. Çalışabilir gibi. istihdam kısmının işaretli olması yetermi. İlk rapor müracatındada doktor çalışabilir diye işaretlemişti sanırım istihdam bundan dolayı işaretli. Lütfen editörler ve bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim . Raporum sorunlumu değil mi? Sorunluysa nasıl düzeltebilirim ..

mektepli

Üye
Üye
arkadaşlar aslı yanınızda olsun 2012 de bazı evrakta sahtecilik sözkonusu oldu ben birebir şahit oldum akrabasının raporunu kendi adına düzenleyerek gelenlerden dolayı bu konuda temkinli olun ve aslını mutlaka yanınızda bulundurun benim raporun fotokpisi noterden onaylı olmasına nazaran getirmemi istediler bilginize

derderbo

Üye
Üye
Selam arkadaşlar. Size raporla ilgili sorum olacaktı. Ben bir kaç ay önce raporumu aldım. Öğretmen adayıyım aynı zamanda.Raporumun arka yüzünde istihdam kısmı işaretli. Ön yüzünde Çalıştırılamayacağı işlerin niteliği demiş her işte çalışabileceğim için belkide bilmiyorum orası boş. Oraya herhangi birşey yazılmalımıydı. Çalışabilir gibi. istihdam kısmının işaretli olması yetermi. İlk rapor müracatındada doktor çalışabilir diye işaretlemişti sanırım istihdam bundan dolayı işaretli. Lütfen editörler ve bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim . Raporum sorunlumu değil mi? Sorunluysa nasıl düzeltebilirim ..
Sizin için hiç bir sıkıntı yok gönül rahatlığıyla EKPSS ye girerbilirsiniz.boş kalan kısım önemli değil önemli olan istihtam kutucuğunun işaretli olması yani rapor sahibinin çalışmasında herhangi bir sakınca yok demektir bu yeterli. Sanırım büyük bir ihtimalle sınavdan sonra MEB engelli öğretmen alımı yapacak temmuz-ağustos arası mesleğinize atanırsınız artık bunlarrı kafanıza takmayın.

derderbo

Üye
Üye
arkadaşlar aslı yanınızda olsun 2012 de bazı evrakta sahtecilik sözkonusu oldu ben birebir şahit oldum akrabasının raporunu kendi adına düzenleyerek gelenlerden dolayı bu konuda temkinli olun ve aslını mutlaka yanınızda bulundurun benim raporun fotokpisi noterden onaylı olmasına nazaran getirmemi istediler bilginize
Raporunuzun aslını mutlaka yanınızda bulundurun.

neasheyna

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim cevabınız için.. Bir çok yerde yapılan yorumlardan dolayı kafam çok karıştı. Tekrardan hastaneye gidip Çalıştırılamayacağı işlerin niteliği kısmına "çalışabilir" ibaresini yazdırtmayı bile düşündüm. Başvuruda ve atamada sıkıntı olur diye.

derderbo

Üye
Üye
Rica ederim dediğim gibi en doğru bilgi budur merak etmeyin başarılar

Tekerlekli Sandalye