EKPSS Sınavına kaç bin kişi başvurur?

Sulhi

Üye
Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz pazartesi günü ekpss sınav başvuruları başladı. Şu ana kadar kaç kişinin sınava başvurduğunu göreceğimiz öğreneceğimiz bi yer var mı. Birde sizin tahminize göre 2014 ekpss sınavına kaç kişi başvurabilir. Yuvarlak bir rakam tahmininiz var mı?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
2012 yılında yapılan ÖMSS'ye toplamda 60 bin kişi başvurmuştu. Ben bu yıl 2014 EKPSS başvuru sayısının bu rakamın yani 60 binin çok çok üzerinde olacağını düşünüyorum. Nedenine gelince 2012 yılında bu sınav Türkiye de ilkkez yapılmıştı. Çoğunun sınavdan haberi bile yoktu. Şimdi ise çoğu insan EKPSS Sınavından haberdar. Ek olarak ÖMSS ye giripte kazanamayan atanamayanlarda tekrardan bu sınava girer. Birde geçen yıl sınava giripte atananların tanıdıkları vs bizzat gözleriyle görünce dahada bi heveslenmiştir. Bence bu yılki başvuru sayısı dahada artacaktır. Doğal olarak rekabette artacak. Sınava girecekleri zorlu bir maraton belkiyor. :)

derderbo

Üye
Üye
Benim kendi fikrim EKPSS ye başvuru sayısı 2012 deki ÖMSS başvurularını geçmeyecek yada altında kalacak

imq

Üye
Üye
merhaba ben açık lise sınavlarına giriyorum..12 dönem oldu bitmiyor bir türlü 85 kıredim var hangi sınavlara girebilirim kpss ye girermiyim cevap verirseniz sevinirim teşekkürler...

Tekerlekli Sandalye