Elden kumandalı özel tertibatlı araç kullanabilir..?

Sodoyoulorve

Üye
Üye
Selamlar olsun aranızda yeniyimm :) Engelim Sağ Brachial Plexus Zedesi %49 engelliyim..
Hastaneye başvurdum ehliyet için bana verdikleri raporda H sınıfı ehliyet alır Elden kumandalı özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor benm engelim sağ üst extremitede belli bir noktadan yukarı kaldıramıyorum ama sağ sileceklere kadar kaldırıyorum yani kullanabiliriyorum doktora dedim hocam otomatik vites yazarsanız diye hayır onu yazmam dedi Bi kaç sorum olcak ?

1-Başka bir hastaneden H sınıfı alabilir Otomatik vites kullanabilir raporu alsam herhangi birinin otomatik aracını kullanabilir miyim ?

2-H sınıfı alabilir Otomatik vites kullanabilir raporu ile Araç alımında ÖTV indirimi alabilir miyim ?

3-Engelliden araç alabilir miyim ?

cvplarnz için Teşekkür ederimm

İsen Buga

Üye
Üye
1. başka bir hastane verirse olabilir. Ancak 2 sorunun cevabını etkiler.

2. H sınıfı otomatik vites kullanabilir raporu ile ÖTV indirimli araç alabilirsin ancak bunu doktor karar verir ve 1 sorunun cevabı ile çelişkiye düşüyor.

3. Engelliden araç alabilirsin normal birinden de araç alabilirsin..

ÖTV istinasi ile araç alacaksanız herhangi biri senin aracınızı kullanamaz ancak dr. ehliyetinize özel aparat ve otomatik vites ayzarsa o zaman sende başkasının aracını kullanamazsın.

Sodoyoulorve

Üye
Üye
Teşekkür ederim benim anlamadığım bir nokta daha var Elle kumandalı özel tertibatlı araç ne oluyor tam olarak? Benim hiç bir şeyim yok aracı rahat kullanabiliyorum hatta manuel kullanıyorum ve çoğu kişiden dikkatliyim :) ama gel bide doktora anlat anlamıyorlar pazartesi özel hastaneye gitcem bakalım o ne diyecek arabayla gidecem bu sefer isterseniz gelin 2 tur atalım bi bakın diyecem yoksa anlamıyorlar :)

mustafayalcin

Üye
Üye
benim raporda da aynı seyler yazıyor ben otomatik almayı düsünüyordum
biz kullanamıyormuyuz otomatik

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
mustafayalcın tam olarak raporunda yazanları eklermisin buraya?

Tekerlekli Sandalye