Elekrik indirimi bekar engelli ?

Mehmet.00

Üye
Üye
80 tl elektirik indirimi 2022 maaşı alan bekar engelliyi kapsıyor mu

septik

Editör
Editör
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Bugüne kadar yapılan açıklamalardan anlaşılan sürekli sosyal yardım alanlar yani 2022 engelli maaşı alanların kapsadığı ve yine hanede tek kalanların ise 40 tl kadar bir indirim uygulanacağından bahsedildi.

15 Şubatta uygulama başlayacağı söylendiğine göre neyin nasıl olacağı hakkında bilgilendirme yapılır.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Septik arkadaşımın yorumuna İlave olarak şimdiye kadar yapılan açıklamalarda evli yada bekar olma şartından hiç bahsedilmiyor. Söylenen hane halkından bir kişi belirlenip onun adına işlem yapılmasıdır.

septik

Editör
Editör
[MENTION=22609]Mehmet.00[/MENTION]

Faturadan payınıza düşen miktar düşülecek, kalan kısım tahsil edilecek.

haykolik

Üye
Üye
septik abi elektrik engelli kişinin üzerine olması gerekiyormu acaba babamın evinde otruyorum babam vefat etti elektrikde babamın üzerineydi üstüme almak gerekirmi acaba

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION]

Şuana kadar yapılan açıklamalarda faturanın engelli kişi üzerine olmasını vurgulayan bir açıklama yapılmamıştır. Hane halkından bir kişi belirlenip ödemenin o kişi adına yapılacağına dair açıklamalr vardır.

derya35

Üye
Üye
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION]

Şuana kadar yapılan açıklamalarda faturanın engelli kişi üzerine olmasını vurgulayan bir açıklama yapılmamıştır. Hane halkından bir kişi belirlenip ödemenin o kişi adına yapılacağına dair açıklamalr vardır.
Bende o konuyu merak ediyorum fatura ev sahibinin adına nasıl olcak bir bilgim yok [MENTION=3734]septik[/MENTION] abi bilgi ver

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=19559]derya35[/MENTION]

Derya inan uygulamayı hepimiz merak ediyoruz, fakat hep düzenli yardım alanlar deniyor ve sayı veriliyor, şuana kadarki açıklamalarda yukarda [MENTION=3187]haykolik[/MENTION] arkadaşımızın sorusunu ve sizin sorunuzun cevabı halen verilmiş değil.

Fakat benim anladığım, şuan mevcut evde bakım, 2022 engelli maaşı ve 65 yaş maaşı alanlar dahil olmak üzere düzenli diğer aylık alanların durumları bakanlıkça belirlenmiş ve ptt ye bildirilmiş durumda gerçi yarın kesin bilgiler gelmeye başlar ama mevcut elektirik faturası kimin adına olursa olsun yardım alanların adresleri belli olduğu için yardım alan kişilerin kimlik belgesi ve oturduğu haneye ait elektrik faturası ile birlikte ptt şubalerine gidip indirimli ödeme yapabileceklerini zannediyorum.

derya35

Üye
Üye
[MENTION=19559]derya35[/MENTION]

Derya inan uygulamayı hepimiz merak ediyoruz, fakat hep düzenli yardım alanlar deniyor ve sayı veriliyor, şuana kadarki açıklamalarda yukarda [MENTION=3187]haykolik[/MENTION] arkadaşımızın sorusunu ve sizin sorunuzun cevabı halen verilmiş değil.

Fakat benim anladığım, şuan mevcut evde bakım, 2022 engelli maaşı ve 65 yaş maaşı alanlar dahil olmak üzere düzenli diğer aylık alanların durumları bakanlıkça belirlenmiş ve ptt ye bildirilmiş durumda gerçi yarın kesin bilgiler gelmeye başlar ama mevcut elektirik faturası kimin adına olursa olsun yardım alanların adresleri belli olduğu için yardım alan kişilerin kimlik belgesi ve oturduğu haneye ait elektrik faturası ile birlikte ptt şubalerine gidip indirimli ödeme yapabileceklerini zannediyorum.
Öğleden sonra aşağıya inip öğreneyim çünkü daha faturamı yatımamıştım umarım bi sorun yaşamam teşekkür edrrim @septim abi bu arada hayırlı cumalar

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haykolik

Üye
Üye
Elektrik abonesi ustune olmasi gerekmezmis bugun 144 sosyal yardım hattini aradim öyle dedi

Tekerlekli Sandalye