Elektirik indirim uygulaması bakım maaşı alanlar için geçerlimi?

MERYEM

Üye
Üye
Iyi aksamlar arkadaslar elektirik indirimi icin evde bakim maasi alanlar ici nde gecerlimi biz ilk defa bu ay aldik ama henuz bisey gorunmuyo baktirdim bn ama

SM-G532F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Mürvet

Üye
Üye
Bende bakım paraşı alıyorum bize 145 130 öyle gelirdi fakat mart ayı ilk defa 57 geldi benim fikrim otamatikmen düşmüş fatura araştırmadım bakalım nisandada aynısımı olucak olursa otamatikmen düşürülmüş bakım parası alanların

Mehmet.00

Üye
Üye
Bende bakım paraşı alıyorum bize 145 130 öyle gelirdi fakat mart ayı ilk defa 57 geldi benim fikrim otamatikmen düşmüş fatura araştırmadım bakalım nisandada aynısımı olucak olursa otamatikmen düşürülmüş bakım parası alanların
Otomatik düşüyor

karabekir

Üye
Üye

Bu uygulama çıkalıdan beri gelen 2 nci elektrik faturam bende bir değişiklik yok. İlk faturam 170 TL idi ikincisi ise 165 TL.

nasip

Üye
Üye
merhaba ben engelli maaşı alıyorum %88 agır engelli raporum var . 2022 Yardımı Grubuna dahılız elkektrıkde ındırım varmı bıze

serbetcimehmet

Üye
Üye
arkadaslar elektirik indirimi için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından elektirik aboneliği kimin adına kayıtlı yada vakıftan yardım alan kim ise onun üzerine otomatik vakıflar tarafından tanımlanıyor

Ayhn07

Üye
Üye
Sadece evde bakım maaşı giren haneye verilmiyor. Hane de birinin 2022 maaşı alması gerekiyor. Elektrik yardımı 2022 maaşı alan kişinin adına Ptt ye otomatik yatırılıyor.

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nasip

Üye
Üye
elektrik yardımı tam olarak ne kadar veriliyor . vakıftan bana bildirlen 40 tl sabit sizler de ne kadar indirim var

nadengi30

Üye
Üye
2 kişilik aile 40
3 kişilik aile 60
4 ve üzeri aile 80 lira

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

anatomie

Üye
Üye
2 kişilik aile 40
3 kişilik aile 60
4 ve üzeri aile 80 lira

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Merhabalar kıymetli arkadaslar,

Şimdi efendim sizinde belirtmiş olduğunuz üzre normalde 3 kişilik bir aile içün olması gereken elektrik yardım tutarı 60 TL olması gerekir lakin, dün elektrik faturasını yatırmaya PTT ye gittiğimde yine indirim oranı yani devletin ödediği benim için 100 kwh lik tutar yani 53,75 TL olarak sistemde çıktı ama 1 temmuz itibariyle bildiğiniz üzre efendim elektrik zamlandi baya bir ama bu devletin yardımına zam gelmemiş ??? Yani bu hep böyle 53 TL mi kalacak zamsiz yoksa gelecek ay falanmi bunuda guncelleyecekler ?? EPDK fatura hesap sitesinden baktım 100 kwh içün yaklasik 60 TL bir tutar tutuyor ama yardım oranı bu ay içün 53 TL oldu benim için toplamda zaten 3 kişilik bir aileyiz yani bu konu hakkında bildiğiniz güncel duyumlar,haberler vs.. falan varmı güncelleme olacağına dair arkadaşlar??

Siz şayet yatirdiysaniz eğer sizin elektrik yardım tutarı guncellenmismidir efendim acaba ??

Cevaplarinizi bekliyorum

Anlayışınız icin çok tşkler

En derin saygılarımla

Neffos_C7 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

anatomie

Üye
Üye
Merhabalar kıymetli arkadaslar,

Şimdi efendim sizinde belirtmiş olduğunuz üzre normalde 3 kişilik bir aile içün olması gereken elektrik yardım tutarı 60 TL olması gerekir lakin, dün elektrik faturasını yatırmaya PTT ye gittiğimde yine indirim oranı yani devletin ödediği benim için 100 kwh lik tutar yani 53,75 TL olarak sistemde çıktı ama 1 temmuz itibariyle bildiğiniz üzre efendim elektrik zamlandi baya bir ama bu devletin yardımına zam gelmemiş ??? Yani bu hep böyle 53 TL mi kalacak zamsiz yoksa gelecek ay falanmi bunuda guncelleyecekler ?? EPDK fatura hesap sitesinden baktım 100 kwh içün yaklasik 60 TL bir tutar tutuyor ama yardım oranı bu ay içün 53 TL oldu benim için toplamda zaten 3 kişilik bir aileyiz yani bu konu hakkında bildiğiniz güncel duyumlar,haberler vs.. falan varmı güncelleme olacağına dair arkadaşlar??

Siz şayet yatirdiysaniz eğer sizin elektrik yardım tutarı guncellenmismidir efendim acaba ??

Cevaplarinizi bekliyorum

Anlayışınız icin çok tşkler

En derin saygılarımla

Merhabalar çok kıymetli arkadaşlar herkese slmlar,

Efendim Ağustos ayında elektrik faturasını ödemeye gittiğimde elektrik yardımı biz 3 kişilik aile içün 61 TL'ye yükselmiş değerli arkadaşlar hepinizin bilgilerine arz ederim.

Yani bana 111 TL lik bu ay elektrik faturası gelmişti ve 61 TL lik yardımı düşüldükten sonra sadece 50 tl küsür ödemiş oldum ve bu 61 TL lik yardım biz toplamda 3 kisilik aile olduğumuz içün 100 kwh elektrik yardımına tekabül etmektedir !!

Bilginize arz eder, iyi vede hayırlı günler dileklerimle

En derin saygılarımla

nasip

Üye
Üye
merhaba ben yalnız yasıyorum 1 kişi için elektrik indirimi varmı ?

haykolik

Üye
Üye
evet vardır mutlaka ama bunun için 2022 engelli maaşı almanız gerekiyor

septik

Editör
Editör
[MENTION=22912]nasip[/MENTION]

2022 Engelli maaşı alıyorsanız, tek yaşayanlar, elektirik indiriminden 46 tl olarak yararlanabiliyor.

ahmet34

Üye
Üye
o halde evde bakım maasını alanı kapsamıyor dımı sadece 2022 yı kapsıyor

septik

Editör
Editör
[MENTION=9275]ahmet34[/MENTION]

Aynen Ahmedim o konuyu bir kaç kez işlediğimiz için tekrar yazmamıştım, elektrirk indirimini devlet otomatik olarak sadece sosyal yardımlardan yararlanan yani hanede yaşayanların toplam geliri kişi sayısına bölündüğünde kişi başı 610 tl yi geçmeyen kişilerin devletçe belirlenerek kısmı elektrik inidiriminden yararlanması olarak değerlendiriliyor.

Evde bakım konusu çok farklıdır, en düşük kişi başı gelir 1219 tl olması ayrıca evde bakım alan kişinin sgk lı olmasında ve ötv, mtv gibi konularda araç alımında kolaylık sağlandığı için sanırım elektirik indirimine gerek görmemişler.

Tekerlekli Sandalye