Elektirik su doğalgaz faturaları artık borcundan dolayı kesilmeyecek?

AZAD21

Üye
Üye
bu gün bir arkadaştan duydum elektirik su doğalgaz borcu olanların sayaçları kesilmeyecek? haberlerde çıkmış birinin elektirik borcu varmış tedaş görevlileri borcundan dolayı aboneye mühür bağlamışlar bu kişi mühürü koparmış 3 milyar ceza yazmışlar mühürü kopardığından dolayı bu kişi mamkemeye başvurmuş adam haklı çıkmış yargıtaydan dönmüş elektirik su doğalgaz zaruri ihtiyaç olduğundan dolayı artık borcu olsada kesilmeyecek ben bir arkadaştan duydum artık nekadar doğru..

rememberMe

Üye
Üye
Ne yalan söyleyeyim bana pek mantıklı gelmedi. Elektrik için adamlar nükleer santral yapmayı düşünürken . Bu gibi şeyler olmaz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elektrik borcu olanlara önce ihbarname geliyor x tarihe kadar ödemezseniz kesilecektir diye ve gerekli sürede ödenmezse kesiliyor, mantık açısından baktığımız da bir kişi diyelim ki 1 sene yatırmadı ne olacak kesilmeyecekmi mantığa uymuyor herşeyden önce o yüzden asparagas bir duyum olduğunu düşünüyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

İstanbulda , Şişlide oturuyorum ve son yıllarda yeni uygulamaya göre en son faturamı ödemezsem son ödeme günü itibariyle yaklaşık 10 gün içinde elektrik yada suyum kesiliyor ve yeniden açtırmak öylesine zahmetli ve masraflı ki :( Sanki bir maliyette bulunmuş gibi üstüne açma-kapama parası denilen yeni bir tutar daha ödemek zorunda bırakılıyorsunuz.

Bunun yanısıra aynı apartmanda yada aynı sokakta ikamet etmemize rağmen, yaklaşık bir yıldır ödenmeyen faturaları olmasına karşın yine de suyu, elektriği kesilmeyen abonelerde yok değil !!! şimdi diyeceksiniz ki bu ne yaman bir çelişkidir? ama gerçek şu ki burası İstanbul ve eşine benzerine rastlanmayan her tür adaletsizlik, yolsuzluk bu şehirde maalesef yaşanmaktadır.

Yukarıda belirtilen habere itibar etmemenizi ve bu dünyada başkalarının kul hakkıyla bir yerlere gelmeye çalışanların kısaca haram lokma yiyenlerin asla iflah olmayacağı görüşündeyim.

Gönlüm ister ki kaçak elektrik, su kullananlara gözyumulan bir ülkede engellilerin yenilen kul haklarının bir nebze olsun geri kazandırılmasını sağlamak amacıyla indirimli değil ücretsiz olarak bu iki zorunlu gider hatta doğalgaz gibi ısınma ihtiyaçları da ücretsiz karşılansın.

Tekerlekli Sandalye