Elektrik indirimi ve ÖTV indirimli araba

Darkcald

Üye
Üye
Merhaba 2 sorum olacak (evde engelli maaşı alan ve ona bakan kişi bakım maaşı ile kendi adına 65 yaş maaşı alıyor.)

1. Elektrik indirimi için başvurduk 2022 den 65 yaş ve evde bakım ücreti alındığı için verilmez denildi.elektrik aboneligi engelli maaşı alan kişi adına olursa indirim olur mu? Yoksa aynı evde bakım maaşı alan var diye verilmez mi?

2. Evde engelli maaşı alan ona bakan eşi kendi adına 65 yaş maaşı alıyor yani 700tl 600tl 1300tl toplam 2600tl maaş evde cocuklari ve torunları 6 kişiler kiraları 1100tl başka gelir yok

ÖTV indirimi ile ne kadar fiyatta bir araç alınırsa bu maaşlar kesilmez ?

Not : ebm için biz yaşlı larda 2 kişi sayarız çocuk torun hesaba katılmaz dediler. 300bine ev araba alsanız da kesilmez bakım maaşı denildi ama asgari ücretin üçte ikisi sınır diye biliyorum

2022 yani 65 ile engelli maaşı içinde ÖTV dahil fiyat listesi üzerinden 120de1 aylık gelire eklenip 6ya bölünür ve kira gider sayılmaz dediler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 maaşı alanlar elektrik aboneliği kendi adlarına olsun olmasın elektrik indiriminden faydalanıyor. Bakım maaşı alanlar yararlanamıyor. Bakım maaşı alıpta ötv indiriminden faydalananlar arasında maaşı kesilende var kesilmeyende. Bu konuda net yanıt vermek çok güç.

ugurkrdg42

Üye
Üye
Ben 2 aile tanıyorum hem 2022 hem bakım aylıgı alınıyor aynı evde ailenin biri 5 kişi ona 80 tl indirim yapıldı digeri 4 kişi 64 tl de o indirim aldı yanlız ptt de işleme baslamadan önce kimlik verip baktırmak lazım vezneye söylemeniz lazım abonelik üstünde olması sart degil engelli cocugu olan aile hem engelli hem bakım aylıgı alıyor annesi kendi kimligiyle ptt ye gidiyor elektrik eşinin üstüne yinede indirim aldı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tekerlekli Sandalye