Elimde ki rapor ile ÖTV muafiyetinden yararlanabilir miyim

Cemal5

Üye
Üye
Merhabalar ,
Ortopedik engelim var sağ kolum doğuştan yok, rapor almaya gittiğimde %87 rapor çıktı ancak özel tertibat gerektirecek araç kullanabilir veya benzeri yazmıyor, ortopedik engel olarak işaretlenmiş rapor. Sizce muafiyetten yararlanabilir miyim

İsen Buga

Üye
Üye
Hayır...
Rapor farklı amaçla alınmış o nedenle cevap HAYIR!...

İsen Buga

Üye
Üye
Doktor görüşü yok: Otomatik vites araç uygundur yazısı da yok.
Maliyedeki basit memur buna karar vermez. İsterseniz bir deneyin. Olurda Maliyedeki danışman olarak görev yapan adlı tıp doktora sorabilirler.

Cemal5

Üye
Üye
Doktor görüşü yok: Otomatik vites araç uygundur yazısı da yok.
Maliyedeki basit memur buna karar vermez. İsterseniz bir deneyin. Olurda Maliyedeki danışman olarak görev yapan adlı tıp doktora sorabilirler.
Rapor bu şekilde ftr ortopedi yerinde ftr görüşü uygundur yazıyor ondan tereddütte kaldım

İsen Buga

Üye
Üye
Raporunuzu gördüm; Rapor sonucu yazmıyor mu? Doktor görüş vermemiş sadece gözlemlerini yazmış.
Maliye memuru ilgilendiren kısım rapor sonucu.

Baremo

Üye
Üye
Engelli ehliyetiniz var mı? Bir otomobil firmesına raporunuzu verin Vergi dairesine sorsun En iyi sonucu öyle ala bilirsiniz. Vergi dairesine eskiden vatandaş sorunca raporla araç alıp alın mayacağını söylüyorlar mış artık cevap vermiyolar. Kendim ümraniye Nakil vasıtalar V.D gittim cevap vermediler, Bir otomobil firmesına raporunuzu verin Vergi dairesine sorsun mail üzerinden soruyorlar dedi. benim %6 raporum Ortopedik işaretli.
B sınıfı ehliyetim vardı. Bsınıfı engelli ehliyetine cevirdim Ehliyet raporunda Sadece Otomatik arac kullanır ve birkaç kısıtlama ile sürücü olur verildi.
Bu şekilde %60 Rapor ve ehliyetle arac ala biliyorum Engelli raporunda otomatik veya aracla ilgili başka bir ibare bende de yazmıyor.

Tekerlekli Sandalye