Elimdeki raporla ÖTV siz araç alırmıyım?

Gry5454

Üye
Üye
Öncelikle iyi günler bende siteye yeni üye oldum benim bazı sorularım olucak yardımcı olan herkese şimdiden teşşekkür ederim sorularım şunlar
Ben ötv siz araç almak istiyorum bnm hali hazırda 2003 yılında aldığım engelli sürekli raporum var %40 raporumda ortepedi ve travmatoloji ve göğüs hastalıkları kısımları işaretli yani hem ortepedik hemde göğüs hastalıklarından raporum var.tanı kısmında (Açıklığı dorsalde sola bakan ve lomberde sağa bakan scalio-sis+pectus carinatus.orta derecede betriktif tip dolunum yetmezliği var)Şimdi bu rapor ötv indiriminde gecmez sanırım tekrar rapor almam lazım işte bnm sıkıntım şu
bende şu anda bu rapora göre hastalıklarım arttı genelde ortapedik olarak skolyaza bağlı belde kayma oluştu beldeki kaymadan dolayımı artık onu çözemedim sol ayağımda güçsüzlük ve ağrılarım oluyor ve kalbimdede hafif derecede yetersizlik ve ufuk birde delik var. bunlar bnm eski raporumda yok sonradan oldular.

benim 2006 da aldığım b sınıfı ehliyetim var ve su anda manuel araç kullanırken vites değiştirmelerinde ayağımdaki güçsüzlük ve halsizliklerden dolayı sıkıntı yaşayabiliyorum ve ehliyetimide otomatik araç ehliyetine dönüştürmek istiyorum ve ötv siz araç almak istiyorum ama şu anda aracı almak için para biriktiriyorum.şimdi ben bu rahatsızlıklardan dolayı ötv siz otomatik vitesli araç kullanabilir raporu alabilirmiyim? Diyelimki raporu aldım ehliyetimide B sınıfı otomatik araç kullanabilir B ehliyeti ile değiştirdim.Ama araç almadan bu ehliyetle başka otomatik vites aracı kullanabilirmiyim.

Birde hali hazırdaki b sınıfı ehliyetimi b engelli yani otomatik araç kullanabilir ehliyetine nasıl dönüştürebilirim.Halil bey ve diğer tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.saygılar

balkesli

Üye
Üye
aramıza hoş geldiniz.
ötv siz araç almak için rapor oranınızın bir önemi yok önemli olan engel durumuz.
ehliyetinizi değiştimek için aile hekimine gidip sevk alacaksınız yetkili bir hastanede aile hekiminin sevk ettiği uzman doktorlara çıkacaksınız oradan aldığınız raporla il sağlık müdürlüğünde heyete gireceksiniz nasıl bir özel donanımlı araç kullanacağınıza karar verecekler bu raporla emniyete gidip h sınıfı ehliyetinizi b engelliye çevireceksiniz.
özel donanıma gerek görmezler ise sadece otomatik vites kısıtlaması koyarlarsa otomatik vites olan her aracı kullanabilirsiniz.
doktorlar rapora ne yazacak il sağlık müdürlüğünde heyet nasıl bir karar verecek bunları görmek lazım ötv siz araç alabilirmisiniz soruna cevap vermek için

Gry5454

Üye
Üye
hoş bulduk. hocam yanlız bende h sınıfı ehliyet yok normal b var ve yazımdada belittiğim gibi su andada manuel vitesli araç kullanmakta zorluk çekiyorum.elimdeki mevcut b sınıfı ehliyetimi karakoldan direk otomatik vites araç kullanabilir ehliyeti ile değişemezmiyiz?
birde engel durumum ortapedik skolyoz var skolyozu olanlar ötv indirimin den yararlanabiliyormu.cevaplar için sağolun

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Skolyoz hastaları malasef ÖTV indirimden faydalanamıyor.

Gry5454

Üye
Üye
Skolyoz hastaları malasef ÖTV indirimden faydalanamıyor.

Halil bey size bir kaç soru soracağım cevaplarsanız sevinirim ben öncelikle ne olursa olsun işlem başlatmak istiyorum benim ilk önce yukarıda yazdığım duruma bakarak ne yapmama lazım işlem başlatmak için önce ehliyetmi değişmem mi lazım yoksa ötv indirimi için tekrar rapormu cıkarmam lazım eğer önce ehliyetim değişcekse b ehliyetimi değişmek için ilk nereye gitmem lazım.eğer ilk ötv için rapor cıkacaksa onun için ilk nereye basvurmam lazım.

birde bu raporları başka illerde başka hastanelerde de cıkarabiliyormuyuz.

Tekerlekli Sandalye