Emekli edilip edilmediğimizi nasıl anlarız?

Merhaba ben azerbaycanda yasıyorum. burda kalp krızı sonucu kalbıme stent takıldı.. ancak hastaneye gec goturulmemden dolayı kalp kaslarım oldu su an sadece ½ 20 kullanabılıyorum. turkıyede acılen hastaneye getırıldım. burda bana Kalp Nakli (Transplantasyonu) uygun buldular emeklı yada sosyal guvencem olmadıgından nakıl sırasına gıremedım.. sonrasında bagkur ve eskı sıgortalıgımı bırlesdırerek malulen emeklılık gununu tamamladım. dosyayı baglı bulundugum . balıkesır altıeylul ssg ye yolladım. ıstanbul arasdırma hastanesınden saglık kurul raporu aldım.. oran ½ 100 olarak balıkesır ssg ya yolladılar. onlarda dosyamı. Bursaya yollamıslar.. aradan 1 ayı gecdı bursada dosyamın sonucunu beklıyorum. bu gun balıkesırdekı ssg ya sordurduk. ıkametgahınıza teblıgat gelecek dedıler. bursa yollıyacakmıs evragımı ınternet uzerınden takıp edıyorum _____ 1 26.06.2014 BURSA SGİM SAĞLIK KURULU SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 26.06.2014 BURSA SGİM SAĞLIK KURULU SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI_______ dıyor Balıkesırdekı ssg bıze dediki sizi bursaya cagıracaklar adresınıze gelen evrakla bursa uludag gıdeceksınız bunun anlamı nedır.. emeklılık kabul omamısmı .. anlamı bumu .. bu surecde prosedur bumudur... aydınlatırsanız memnun olurum

Malulen emeklilik için başvurduysanız ki anladığım kadarıyla öyle malulen emeklilikte süreç bu şekilde işlemez. Veya memur size yanlış bilgi verdi. Malulen emeklilik için muracaat edilir kurum -sgk- sizi hastaneye sevk eder hastane hastalığa dair bulguları bilgileri yazar sonucu Ankara maluliyet dairesine yollar. Maluliyet daireside ona gönderilen evraklara bakarak bu kişi malulen emeklilik için uygundur veya değildir der, sonucuda size bildirir.

halıl bey balıkesır ssg benden resmı rapor ıstedı bende resmı raporu arasdırma hastanesınden aldım . hastane tarafından resmı olarak raporu balıkesır ssg ya yolladılar.. sanırım balıkesır ssg bursaya baglı olacakkı onlarda aldıkları raporu oraya yollamıslar.. memurun dedıgı bu.. sımdı sorduk yanıı bu gun. bıze denılen sey dosyanız adresınıze yolanacak adresınıze gelen kagıt yada form neyse onla bursada uludag gıdeceksınız. bızde sımdı balıkesırden gelecek postayı beklıyoruz.. ankara felan dıye bırsey demedıler.. ama bursa ankaraya yolladıysa onu bılemıyoruz.. sızce yanlıs nerede.. yada bız sımdı bu duruma gore nasıl hareket etmelıyız.. saglık sorunum had safhada yuruyemez durumdayım kalpde buyume var. kapak kan kacırıyor. bır an once tıbbi mudahale gerekıyor maddı durumum ıyı olmadıgından emeklı olup saglık yardımı almaya calısıyorum. bundan sonrası ıcın ne yapmam lazım bılgılendırımısınız

Balıkesir sgk Bursa ya bağlı ise dediğiniz doğru olabilir. Muhtemelen orasıda Ankara ya yollar. Bu aşamada sizin yapmanız gereken bir şey yok. İşlemi başlatmışsınız siz. Bundan sonraki süreç rutin şekilde işleyecektir. Zaten sizin yapmanız gereken birşey olursa kurum size bunu yazılı olarak bildirir...

Geri