Emekli maaşı rapor geçikmesi?

şerefli soner

SMS Activated
Arksdaşlar ben 13 mart tarihinde %53 rapor aldım ve ankaraya onaya giddi.bazı sorunlardan dolayı onay geçikti ve 7temmuzda onaylanmış olarak cevap geldi.bende emeklilik için sgk ya başvurdum 8temmuz da.sormak istedigim konu .. ANKARA dan gelen vergi indiriminde 13 mart2017 tarihinden itibaren engelli dayılması diyor.sgk da beni 1.9.2017 tarihinden itibaren maaşa baglamış.aradak 6 aylık süre boşamı gitmiş oluyo.sgk nın martdan itibaren maaş baglaması gerekmiyo mu.

Tahsis talep tarihinden itibaren birikir... Yani, sigorta müdürlüğüne başvurup kayıt numarası aldığınız günden itibaren...

Not: Eğer sağlık raporu konusunda sorun olursa, o zaman emekliliğe temel oluşturan sağlık raporunun tarihi emekli maaşı için başlangıç sayılır

Saglık raporu konusunda sorun derken neyi kasdediyorsunuz acaba.Saglık raporunu mart ayında aldım.ankaradan eksik belge var diye biray sonra geri geldi.belgeleri tamamlayıp gönderdim sonuç elime temmuz ayında geldi.gelen belgede 13 mart dan itibaren özürlü sayılır.diye yazıyor.itiraz etsem sonuç deişir mi

Dava etme hakkınız var ancak dava süreci çok uzun ve yorucu olur. Bence bu kadarlık geçikme için uğraşmaya değmez. Ama son karar elbette size ait.

Geri