Emekli maaşım söylenenden çok yatmış?

şerefli soner

SMS Activated
arkadaşlar.maş baglanma tarihi01.09.2017. maaş ödeme tarihi 26.10.2017..aylık maaş tutarı..1075 tl....birikmiş ödeme 1975 .diye yazıyordu .fakat bankaya 26 ekim de 3160 tl yatmış..bu fazlalık nerden geldi...birde ek ödeme maşın yüzde 4 üolması gerekirken..bana yatan ek ödeme 120 tl yazıyoo.ben bu işden bişey anlamadım.fikri olan varmı ????

Bende anlayamadım.bu fazlalık nerden kaynaklandı.e devletten baktım sgk nın sayfasına aylık baglaglama 1075 tl.aylık net ücret 3160 ekgelir 120 tl yazıyo

arkadaşlar.maş baglanma tarihi01.09.2017. maaş ödeme tarihi 26.10.2017..aylık maaş tutarı..1075 tl....birikmiş ödeme 1975 .diye yazıyordu .fakat bankaya 26 ekim de 3160 tl yatmış..bu fazlalık nerden geldi...birde ek ödeme maşın yüzde 4 üolması gerekirken..bana yatan ek ödeme 120 tl yazıyoo.ben bu işden bişey anlamadım.fikri olan varmı ????

Selam,

Arkadaşlar ortada bir yanlışlık falan yok, fazlalıkda yok. Emekli olma tarihinde hak kazanıldığı gün başlıyor emekli maaşınız ve size ödenen 26.10.2017 tarihine kadar olan kısmını birikmiş olarak alıyorsunuz ilk ve son olarak :) tadını çıkarmaya çalışın ve mümkünse endişelenmeyin. Alacağına şahin, vereceğine serçe misali yaklaşan bu sitem kimseye bir kuruş fazla ödeme yapmaz korkmayın bu kadar. Bundan sonra ki aylıklarınız 1075 TL olarak yatmaya devam edecek nasıl olsa.

Güle güle harcayın birikmiş emekli maaşınızı dileğimle,

Arkadaşlar bizler vergi indirimi ile emekli olanlarız.sgk bizleri yaşlılık aylıgından düşük maşa baglıyor gerçekde bizlerin özürlü emekli etmesi gerekiyormuş.bu şekilde maşın biraz daha yüksek olacagı söyleniyor.bilgisi olan varmı.yoksam bizler oldubitti ye mi geliyoruz.

Selamlar,

1- 1063 tl emekli maaşını bulamayanlar da var!
2- Size bağlanan 1063 tl emekli maaşından daha düşük emekli maaşı alanlar var bu ülkede!!!
3- Sizlerin şikayetçisi olduğunuz bir emeklilik, sizlerin yerinde olmayı bekleyen binlerce emekli adayının en büyük hayalidir...

Herkes biliyor emekli maaşıyla geçinilemeyeceğini, BU YÜZDEN YENİDEN ÇALIŞMA YAŞAMINA DEVAM ETMEK ZORUNDA KALIYOR. Ve 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırını, açlık sınırını açıklayan devlet, emekli maaşlarıyla aç ve yoksul kalındığını bilmiyor MU?

Arkadaşlar ben soruma cevap alamadım.bizler vergi indirimi ile yaşlılık aylına mı baglanmamız gerekiyor yoksa engelli emekli olarak mı baglanmamız gerekiyor.arasında fark var mı ?

Alınan maaş açısından arada fark yok. Ayrıca sizin yaşlılık aynılığı dediğiniz bildiğimiz normal emeklilik. Bir engellinin normal şekilde emekli olması pek mümkün değil. Yaşı beklemesi gerekli vs vs

Halil bey öyle diyosunuz ama benim emeklilik kaydımda baglanan maş yaşlılık aylıgı yazıyor.özürlü emekli maşı olss biraz daha yüksek olma ihtimali varmış.sgk yüksek maş vermemek için yaşlılık aylıgından baglıyormuş deniyor.bilmiyorum ne ksfar dogru...

Halil bey öyle diyosunuz ama benim emeklilik kaydımda baglanan maş yaşlılık aylıgı yazıyor.özürlü emekli maşı olss biraz daha yüksek olma ihtimali varmış.sgk yüksek maş vermemek için yaşlılık aylıgından baglıyormuş deniyor.bilmiyorum ne ksfar dogru...
Evet doğru haksızlık yapılıyor

SM-N750 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar,

1- 1063 tl emekli maaşını bulamayanlar da var!
2- Size bağlanan 1063 tl emekli maaşından daha düşük emekli maaşı alanlar var bu ülkede!!!
3- Sizlerin şikayetçisi olduğunuz bir emeklilik, sizlerin yerinde olmayı bekleyen binlerce emekli adayının en büyük hayalidir...

Herkes biliyor emekli maaşıyla geçinilemeyeceğini, BU YÜZDEN YENİDEN ÇALIŞMA YAŞAMINA DEVAM ETMEK ZORUNDA KALIYOR. Ve 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırını, açlık sınırını açıklayan devlet, emekli maaşlarıyla aç ve yoksul kalındığını bilmiyor MU?
ben bu parayı küçümsemiyorum .tabiki bunu da bulamayanlar var .ben şu an çalışacak durumda değilim. ne yapalım ne edelim diye dertleşiyorum diğer arkadaşla sizin bu tepkiniz ne anlama geliyor!!!!

SM-G532F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Arkadaşlar ben soruma cevap alamadım.bizler vergi indirimi ile yaşlılık aylına mı baglanmamız gerekiyor yoksa engelli emekli olarak mı baglanmamız gerekiyor.arasında fark var mı ?

Yaşlılık aylığı = Normal Emekli aylığı
Normal Emekli aylığı= Erken Engelli Emekli Aylığı yani sonuç olarak;

Yaşlılık (Normal emeklilik) maaşı = Erken engellilik yada malulen emeklilik maaşı aradaki fark sadece ve bana göre çok önemli olan zaman farkı
Normal emeklilik için; Yaş+ toplam ssklı yıl + toplam prim gün sayısı hesaplanırken Engelliler emekli olurken YAŞ ŞARTI ARANMAZ sadece toplam ssk lı yıl ve prim gün sayısına bakılır alınan/alınacak olan emekli maaşında fark yoktur.

Yaşlılık aylığı = Normal Emekli aylığı
Normal Emekli aylığı= Erken Engelli Emekli Aylığı yani sonuç olarak;

Yaşlılık (Normal emeklilik) maaşı = Erken engellilik yada malulen emeklilik maaşı aradaki fark sadece ve bana göre çok önemli olan zaman farkı
Normal emeklilik için; Yaş+ toplam ssklı yıl + toplam prim gün sayısı hesaplanırken Engelliler emekli olurken YAŞ ŞARTI ARANMAZ sadece toplam ssk lı yıl ve prim gün sayısına bakılır alınan/alınacak olan emekli maaşında fark yoktur.
%40 59 arası 5400 günü varmış gibi %60 70 arası 7200 günü varmış gibi %80 99 arası 9000 günü varmış gibi hesaplanır a ne oldu. Üstelik özürlülerin ABO oranına bakılmaz Özür derecesine göre kademe kademe maaş verilir.
arkadaşlarım işitme engelli raporu %52 nasıl oluyordu 1500 alıyor oda asgari ücretli %45 özürlü asgari ücretli oda nasıl oluyorda 1300 alıyor biride %70 özürlü oda asgari ücretli nasıl oluyorda 2450 alıyor istermisin daha örnek.
ben hem işitme engelli hem ortopedik engelli olmama rağmen zar zor çalıştım "prim günüm 3785 yaşlılık aylığı" geçmiş senelerim boş geçti bana verdikleri işte 970 bunlar haksızlık değilde nedir çünkü siz yalan söylüyorsunuz

Vay bu çok ağır bir itham!

1- Benim sana yalan söyleme gibi bir borcum yok!!!
2- Ben hayatta yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar!!!

Bu sitede kimse siz ve sizin gibilere yol göstermek, bilgi vermek gibi bir sorumluluğu görev olarak yapmıyor!!! Hiç bir karşılık beklemeden tamamen doğru bildiği , hatta doğruluğundan adı gibi emin olduğu bilgileri kendine saklamayıp ihtiyacı olanlara yol göstermek için paylaşıyor üstelik kuru bir teşekkür etme nezaketini bile beklemeden, tamamen içinden geldiği için yazıyor bu sayfalarda..

Sizin, bizleri özellikle de beni yalan söylüyorsunuz şeklinde oldukça suçlayıcı bir şekilde itham etmenize karşın suskun kalma hakkımı kullanmayacağım.

Ne haliniz varsa görün bundan sonra demek vardı ya ama neyse yolunuz açık olsun. Elinizde size bağlanan ve düşük olduğunu, haksız olduğunu ısrarla iddia ettiğiniz emekli maaşınızın doğruyu söyleyenlerle paylaşın bundan sonra..

%40 59 arası 5400 günü varmış gibi %60 70 arası 7200 günü varmış gibi %80 99 arası 9000 günü varmış gibi hesaplanır a ne oldu. Üstelik özürlülerin ABO oranına bakılmaz Özür derecesine göre kademe kademe maaş verilir.
arkadaşlarım işitme engelli raporu %52 nasıl oluyordu 1500 alıyor oda asgari ücretli %45 özürlü asgari ücretli oda nasıl oluyorda 1300 alıyor biride %70 özürlü oda asgari ücretli nasıl oluyorda 2450 alıyor istermisin daha örnek.
ben hem işitme engelli hem ortopedik engelli olmama rağmen zar zor çalıştım "prim günüm 3785 yaşlılık aylığı" geçmiş senelerim boş geçti bana verdikleri işte 970 bunlar haksızlık değilde nedir çünkü siz yalan söylüyorsunuz

Madem size haksız maaş başlandığı konusunda bu kadar ısrar ediyorsunuz o halde çok merak ettim şimdi neden bu sitede şikayetinizi bizlerle paylaşmak ve bizleri yalancılıkla suçlamak yerine gidip size o düşük emekli maaşını bağlayan kuruma dava açmıyorsunuz???

Önemli Not: Benim işitme engelli mimar arkadaşım 3.200 tl emekli maaşı alıyor ve ben onunla gurur duyuyorum. Neden? Çünkü yüzde yüz işitme engelli olmasına rağmen devletin üniversitelerinde işitme sorunu bulunmayan öğrencilerle aynı havayı soluyarak binbir güçlükle işaret diliyle, sadece dudak okuyarak eğitimini tamamlamayı başardığı ve sonrasında başarılı bir mimar olduğu için. Ayrıca emekli maaşının 3.200 Tl olması yıllarca yüksek maaşlı işlerde çalışmasından ve dolayısıyla ssk primlerinin hep tavandan yatırılmış olmasından kaynaklanıyor. Tabii siz buna da inanmazsınız şimdi :(

Madem size haksız maaş başlandığı konusunda bu kadar ısrar ediyorsunuz o halde çok mera ettim şimdi neden bu sitede şikayetinizi bizlerle paylaşmak ve bizleri yalancılıkla suçlamak yerine gidip size o düşük emekli maaşını bağlayan kuruma dava açmıyorsunuz???

Önemli Not: Beni işitme engelli mimar arkadaşım 3.200 tl emekli maaşı alıyor ve ben onunla gurur duyuyorum. Neden? Çünkü yüzde yüz işitme engelli olmasına rağmen devletin üniversitelerinde işitme sorunu bulunmayan öğrencilerle aynı havayı soluyarak binbir güçlükle işaret diliyle, sadece dudak okuyarak eğitimini tamamlamayı başardığı ve sonrasında başarılı bir mimar olduğu için. Ayrıca emekli maaşının 3.200 Tl olması yıllarca yüksek maaşlı işlerde çalışmasından ve dolayısıyla ssk primlerinin hep tavandan yatırılmış olmasından kaynaklanıyor. Tabii siz buna da inanmazsınız şimdi :(
hersey için teşekkür ederim amacım size Yalancısın demek değildi ben diyorum ya biz emekli olmak için başvuru yapıyoruz form doldurmamız gerek dolduruyoruz ama bizler bazı kelimeleri anlamıyoruz bilmediğimiz şey tahsis talep burayı boş bırakıyoruz ilgili memur doldursun diye veriyoruz işte haksızlık burası memur bize hakkımız olan özürlü emekliliği değilde yaşlılık emekliliği yazıyor yani biz özürlüleri normal emekli ediyor bizde hakkımız olanı alamıyoruz.
Eğer tahsis talep kademeli engelli emekli veya vergi indiriminden özürlü emeklilik yazsaydık maaşımız düşük olmayacaktı ssk memurlar özürlülere burda haksızlık yapıyor ve bizler hakkımızı arayamı yoruz mahkemeye gitsek avukat tutacak paramız yok bizde sesinizi burdan duyurmak istiyoruz haksızda değiliz senden Özür dilerim bende yüzde 52 işitme gerisi ortopedik engelliyim hadi saygılar

Geri