Emekli Olacağım Zaman % 40 ın Altında Rapor Verirlerse Memurluk Hizmetim Yanacak mı

erbin

SMS Activated
Merhaba Arkadaşlar

Benim şizofreni hastalığımdan dolayı % 50 oranında engelli raporum var. Engelli raporunu 2009 yılında aldım. Engelli raporumun geçerlilik süresi süreklidir. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığının engelliler için açtığı sınava girdim ve sınavı kazandım. Sınav sonucuyla 13.09.2010 tarihinde Ankara da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda kadrolu ve özürlü memur statüsünde işe başladım.

Engelli memur emekliliği için tamamlanması gereken 16 senelik hizmet süremi 2026 yılında doldurunca 2026 yılında emeklilik için başvuracağım. Benim şu andaki engelli raporumda raporumun geçerlilik süresi sürekli diye yazıyor. Raporumda geçerlilik süresi sürekli yazmasına rağmen emekli olunca benden yeni bir engelli raporu istenecek mi ?

Benden emekli olacağım zaman yeni bir engelli raporu istenecekse yeni engelli raporumda engel oranım % 40 ın altına düşerse devlete yaptığım 16 senelik memurluk hizmeti boşa gidip emekli olamayacak mıyım ?

Sorularımın cevabını bilen arkadaşım yardımcı olursa çok memnun olurum.

Merhaba Arkadaşlar

Benim şizofreni hastalığımdan dolayı % 50 oranında engelli raporum var. Engelli raporunu 2009 yılında aldım. Engelli raporumun geçerlilik süresi süreklidir. 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığının engelliler için açtığı sınava girdim ve sınavı kazandım. Sınav sonucuyla 13.09.2010 tarihinde Ankara da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda kadrolu ve özürlü memur statüsünde işe başladım.

Engelli memur emekliliği için tamamlanması gereken 16 senelik hizmet süremi 2026 yılında doldurunca 2026 yılında emeklilik için başvuracağım. Benim şu andaki engelli raporumda raporumun geçerlilik süresi sürekli diye yazıyor. Raporumda geçerlilik süresi sürekli yazmasına rağmen emekli olunca benden yeni bir engelli raporu istenecek mi ?

Benden emekli olacağım zaman yeni bir engelli raporu istenecekse yeni engelli raporumda engel oranım % 40 ın altına düşerse devlete yaptığım 16 senelik memurluk hizmeti boşa gidip emekli olamayacak mıyım ?

Sorularımın cevabını bilen arkadaşım yardımcı olursa çok memnun olurum.

Merhaba eğer düzenli olarak tedavi görüyor Dr gidiyor ilaçlarınızi kullanıyorsanız bunun ispatını yapabilirseniz.Rapor oranınız %45 altına düşmez.Yok eğer tedavinize gitmiyor ilaçlarınızi kullanmiyorsaniz.Devlet sizi iyileşti olarak kabul ediyor. O zaman rapor alamazsınız şizofrenide en düşük oran %45 tedavi ile çalışabilir.

BLL-L21 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhaba eğer düzenli olarak Dr gidiyor ilaçlarınızi kullanıyorsanız bunun ispatını yapabilirsiniz en az %45 rapor alırsınız.Sizofrenide en düşük oran yüzde 45 Yok eğer Dr gitmiyor ilaçlarınızi kullanımıyorsaniz.O zaman rapor alamazsınız.Devlet sizi iyileşti olarak kabul ediyor.Dr gittiğiniz ilaçlarınızi düzenli olarak kullandığınız sürece rapor oranınız düşmez çok rahat rapor alırsınız diye biliyorum

BLL-L21 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Sayın aydoga

Benden emekli olacağım zaman yeni bir engelli raporu istenecekse yeni engelli raporumda engel oranım % 40 ın altına düşerse devlete yaptığım 16 senelik memurluk hizmeti boşa gidip hiç emekli olamayacak mıyım ?

Arkadaşlar erbin arkadaşın sorunu dikkat ederseniz çok az insan biliyor bende aynı benzere sorun yaşıyorum emeklilik için başvurduğumda benim onlara verdiğim %65 oaranındi raporumu %37 ye düşürdüler ve emekli olamasın dediler konu hakkında bilgisi olan lütfen yazsın. oran düşürme hakları varmı

Sayın aydoga

Benden emekli olacağım zaman yeni bir engelli raporu istenecekse yeni engelli raporumda engel oranım % 40 ın altına düşerse devlete yaptığım 16 senelik memurluk hizmeti boşa gidip hiç emekli olamayacak mıyım ?

Merhaba,
On altı yıl uzun bir süre. Emekli olacağınız zaman muhtemelen yeni bir Rapor istenir.

Bu durumda eğer 40'ın altına düşerse dereceniz:
1-Çalışmaya devam edersiniz. Herkes gibi emekli olursunuz.
2-Rapora itiraz edersiniz; haklı bulunursanız emekli olursunuz.

Yıllar sonra gerçekleşecek bir işlem için -emeklilik- bugünden telaş etmek boş yere yorar sizi bence.

Ama her iki durumda da çalışmalarınızın yanması söz konusu olmaz.

Arkadaşlar erbin arkadaşın sorunu dikkat ederseniz çok az insan biliyor bende aynı benzere sorun yaşıyorum emeklilik için başvurduğumda benim onlara verdiğim %65 oaranındi raporumu %37 ye düşürdüler ve emekli olamasın dediler konu hakkında bilgisi olan lütfen yazsın. oran düşürme hakları varmı

Merhaba,
Duruma itiraz edebilirsiniz, yine düşük çıkarsa Sosyal Güvenlik Mevzuatına hakim, işbilen bir avukat bulup konuyu yargıya taşıyabilirsiniz.

Geri